Καλός ο ΠΑΟΚ, κορυφαίος ο Μπίσεσβαρ

81

Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ, έχοντας σε μεγλάκη μέρα τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, κέρδισε με 2-1 τον Παναιτωλικό.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, έχασε αρκετές ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ, είχε δυό δοκάρια με Αθανασιάδη και Περέιρα, και το τελικο 2-1 κολακεύει τον Παναιτωλικό.

O κορυφαίος του ΠΑΟΚ, Ντιέγκο Μπίσεσβαρ

Μόλις στο 2′ ο Μπίσεσβαρ από λάθος απόκρουση του Μύγα από σέντρα του Τζάλμα Κάμπος, ο Μπίσεσβαρ με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 27′ ο Αθανασιάδης έβγαλε με τακουνάκι τετ-α-τετ τον Γκάρι Ροντρίγκεζ, που έκανε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Αθανασιάδης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 80′ ο Φακούντο Περέιρα είχε δοκάρι σε κτύπημα φάουλ, και στο 91′ από λάθος του Βαρέλα, ο Ουάρντα μείωσε σε 2-1.

Ο ΠΑΟΚ έχασε μεγάλες ευκαιρίες, κύρίως με τους Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκεζ και Περέιρα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Τσίμιροτ (83′ Πέλκας), Κάνιας, Μπίσεσβαρ ( 67′ Σάκχωφ) Ροντρίγκεζ, Αθανασιάδης (67′ Περέιρα) Κάμπος.

Παναιτωλικός: Kυριακίδης, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Κούσας, Μύγας (78′ Μουνιός), Μάκος, Πάουλο, Φερέιρα (46′ Λεντέσμα)Ουαρντά, Τουμανέ, Μαρκόφσκι (60′ Κλέσιο).