Με νέα νίκη σφράγισε την πρόκριση ο ΠΑΣ

Στο +3 κυριολεκτικά, έχασε τη νίκη ο ΠΑΣ στη Λιβαδειά, αφού ως τότε, χάρη στο γκολ του Γιάκου ήταν μπροστά στο σκορ,και μπορούσε να πάρει μια πολύτιμη νίκη, στην προσπάθεια που κάνει να μπεί στα πλει-οφς.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, και υπήρχαν φάσεις εκατέρωθεν.

Συμπερασματικά, μπορούμε να πούμε, ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, παρ’ότι στον ΠΑΣ μένει μια πικρία, για τον τρόπο και το λεπτό που ήρθε η ισοφάριση.

Οι κυριότερες φάσεις που καταγράφηκαν, είναι οι παρακάτω:

9′: Ο Μπέριος βρίσκει το Ναδάλες στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά ο τελευταίος δεν κάνει καλό κοντρόλ.

21′: Σουτ του Μπεν, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

22′:Κεαλιά του Τσουκαλά, διώχνει ο Μοσχονάς.

29′:Σουτ του Τσουκαλά, η μπάλα κάνει γκελ και διώχνει δύσκολα ο Μοσχονάς.

38′: Kτύπημα φάουλ του Μπεν, περνάει λίγο άουτ.

42′:Σουτ του Λίλα, άουτ.

52′: Ο Μάντζιος προσπαθεί να γυρίσει στην περιοχή, κάνει το σουτ άουτ.

62′:O Γιακουμάκης μπαίνει στην περιοχή, κλείνεται, γυρίζει στον Μπελγκαζουανί, που κάνει σουτ άουτ.

64′:Σουτ του Μεντί, πολύ άουτ…..

67′:Γέμισμα του Μιχαήλ, κεφαλιά του Γιάκου,άουτ.

83′:Φάουλ του Μίνγκα από αριστερα,διώχνει εύκολα η άμυνα του ΠΑΣ.

84′:ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Μπαλιά του Τουκαλά, βρίσκει το Γιάκο στην περιοχή, και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ!

Σκόρερ του ΠΑΣ ο Γιάκος

89′ Κόρνερ για το Λεβαδειακό, δεν διώχνουν οι παίκτες του ΠΑΣ, η μπάλα φτάνει στον Μερεμπασβίλι που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ…..

93′ ΓΚΟΛ για το Λεβαδειακό. Μπαλιά του Μπελγκαζουανί στην πλάτη της άμυνας στον Γιακουμάκη, που από κοντά πέτυχε την ισοφάριση……

Kορυφαίος για τον ΠΑΣ, ήταν για μία ακόμα φορά, ο Σταύρος Τσουκαλάς.

Κίτρινη κάρτα, είδαν ο Λίλα, ο Μπέριος και ο Γιάκος.