Παράσταση για έναν ρόλο

68

Σε παράσταση για έναν ρόλο, εξελίχθηκε το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Θύελλα Καμαρίου, για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, πήρε τη νίκη με 5-0, και σχεδόν εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη, ήταν ο Γιάννης Λουκίνας. Ο επονομαζόμενος και «Λούκι Λουκ» νεοαποκτηθείς επιθετικός του ΠΑΣ, «πυροβόλησε πιο γρήγορα και από τη σκιά του» καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, και συνολικά πέτυχε τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδας του.

Η Θύελλα Καμαρίου, δεν ήταν σε θέση να δώσει κάποιο ενδιαφέρον στο ματς, και αρκέστηκε στο ν’απολαμβάνει τη συμμετοχή, τόσο στο σημερινό παιχνίδι, όσο και γενικά στον όμιλο. Είναι χαρακτηριστικό, ότι καμιά σαρανταριά φίλοι της, έκαναν το ταξίδι από τις Κυκλάδες ως τα Γιάννινα, ώστε να δούνε την ομάδα τους ν’αντιμετωπίζει ομάδα της Superleague.

Mόλις στο 2ο λεπτό, μετά από σέντρα του Κακούμπα από αριστερά, ο Λουκίνας με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 31′, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο φορ του ΠΑΣ εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του γκολκήπερ Τσουκαλά, και έκανε εύκολα το 2-0.

Στο 41′, ο Αποστολόπουλος σέντραρε στον Βιδάλ, ο Βραζιλιάνος έστρωσε στον Λουκίνα, και ο φορ του ΠΑΣ έκανε το χατ-τρικ (3-0).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο.

Στο 68′, έγινε το 4-0, με κεφαλιά του Σκόνδρα, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Και στο 71′, ο Λουκίνας έπειτα από σέντρα του Γιάκου, πέτυχε το τέταρτο προσωπικό του γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα: N. Mιχαήλ, Αποστολόπουλος (60′ Αθανασιάδης), Κακούμπα, Σκόνδρας, Ευαγγέλου, Κάστρο, Βιδάλ, Γιάκος (72′ Νάουμετς), Παμλίδης (66′ Ξύδας), Κούζικ, Λουκίνας.

Θύελλα Καμαρίου: Τσουκαλάς, Λύγνος (65′ Βλαβιανός), Γελαδάρης, Ρέτχο, Μαντούσης (56′ Δαβίλας), Γιάννης, Φίλων, Σιμιτζής, Ζενελάρι, Μαυρομάτης, Αρβανίτης.

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο Ατρόμητος κέρδισε τον Ηρακλή στο Καυτατζόγλειο με 6-1.