Ο ΠΑΣ απο χτές και μαθηματικά πρώτος στην SL2!

452

-Απο χτες το απόγευμα μετά το άνετο 4-1 επί της Κασσιώπης, ο ΠΑΣ είναι και μαθηματικά Πρωταθλητής στην κανονική περίοδο!

-Μια Κασσιώπη που ήρθε στους Ζωσιμάδες χωρίς προπονητή και χθες στον πάγκο της είχε τον προπονητή της Κ19!
-Αν βρισκόμασταν σε άλλες εποχές και υπό άλλες συνθήκες, χτες στους Ζωσιμάδες θα γινόταν φιέστα για την άνοδο και για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος ενώ θα βλέπαμε κερκίδες γεμάτες και με  παλμό.
-Εικόνες που ανήκουν στο παρελθόν…
-Όπως όμως αποφάσισαν πέρυσι οι ποδοσφαιρικοί ταγοί της χώρας, υπολείπονται ακόμη 12 παιχνίδια, δηλ. 2 για την κανονική περίοδο και 10 για τους αγώνες των play-off.
-Επομένως ο ΠΑΣ οφείλει μέχρι το τέλος να είναι πρώτος!
-Μάλιστα δημοσιεύματα των τελευταίων ημερών κάνουν λόγο για κατάργηση της SL2
και για νέα αναδιάρθρωση, με την Β’ Εθνική να χωρίζεται σε 2 ομίλους !
-Απομένει λοιπόν να τελειώσει το φετινό αποτυχημένο ποδοσφαιρικό πείραμα. Ίδωμεν!
Για την προϊστορία, οι φιλοξενούμενοι σαν Κασσιόπη έχουν το απόλυτο με 4 ήττες
ενώ σαν ΑΟ Κέρκυρα μετράνε ακόμα 7 ήττες -2 ισοπαλίες και 1 μόλις νίκη…
=======================================
-Το στατιστικό στοιχείο που μπήκε σε διαδικασία αναζήτησης, είναι τα δύο γκολ με εύστοχα χτυπήματα πέναλτι που πέτυχε ο Παμλίδης.
-Έτσι λοιπόν η ερώτηση »ποιοι άλλοι παίκτες του ΠΑΣ σκόραραν με 2 πέναλτι σε ένα ματς?
έψαξε απάντηση…
-Ψάχνοντας λοιπόν, βρήκαμε και θυμηθήκαμε:
-Τον Μίοντραγκ Μένταν, το 1998 που το πέτυχε στο παιχνίδι ΠΑΣ-Καλαμαριά 5-0.
-Τον Γιάννη Μπελά, το 1994 στο ΠΑΣ-Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1
-Τον Νίκολα Αποστόλωφ, το 1987,που το κατάφερε στο ματς ΠΑΣ-ΑΕΚ 2-0
-Τον Ηλία Χατζηελευθερίου, στο μακρινό 1984 , στο παιχνίδι ΠΑΣ-Ρόδος 5-0!
-Τον Δημήτρη Σεϊταρίδη, το 1980 στο ματς ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 3-0!
-Τέλος τον αείμνηστο Όσκαρ Αλβαρέζ το 1973 που το πέτυχε στο ματς ΠΑΣ-Αστέρας Αμαλιάδας 7-0!