Η 12η ισοπαλία του ΠΑΣ….το γκόλ….και το ρεκόρ…. !

246

-Τις δώδεκα ισοπαλίες στο πρωτάθλημα έφτασε ο ΠΑΣ, μετά την προχθεσινή στην Κέρκυρα με σκόρ 1-1, και ισοφάρισε την περσινή επίδοση των 12 ισοπαλιών.

-Στα πλαίσια της Α’ Εθνικής πάντα ο ΠΑΣ, την χρονιά 14-15 έχει να επιδείξει τις περισσότερες ισοπαλίες μέχρι τώρα στην ιστορία του, αφού εκείνη την περίοδο είχε 14 ισοπαλίες, σημειώνοντας επίσης 13 νίκες και μόλις 7 ήττες!
-Ακόμη πιό παλιά , την περίοδο 1982-83 ο ΠΑΣ είχε φέρει 13 ισοπαλίες, σημειώνοντας επίσης 10 νίκες και 11 ήττες.
-Απομένουν λοιπόν 6 αγωνιστικές για να δούμε, που θα φτάσει η επίδοση αυτή.
-Όσον αφορά το εκπληκτικό σε έμπνευση και εκτέλεση γκόλ του Αποστόλη Σκόνδρα με τακουνάκι, θυμηθήκαμε ενα γκόλ  του ΠΑΣ για την Β΄ Εθνική όμως (το 2010)
σε ενα παιχνίδι πρεμιέρας ,ΠΑΣ-Πανθρακικός 2-1 όταν ο Πάρης Ανδράλας τότε, στο 90′
με τον ίδιο τρόπο και εκείνος, σκόραρε και έδωσε την νίκη στον ΠΑΣ…
-Θυμηθήκαμε και τον Βαγγέλη Κοντογουλίδη την περίοδο 2006-07, πάλι στην Β’ Εθνική
στο ματς ΠΑΣ-Μεσσηνιακός 4-0, όταν με τακουνάκι στο 22ο λεπτό, είχε διπλασιάσει τα γκόλ του ΠΑΣ…
 Η 12η ισοπαλία του ΠΑΣ....το γκόλ....και το ρεκόρ.... !
Δύο γκολ σημείωσε με τη φανέλα του ΠΑΣ, σε αγώνες πρωταθλήματος, ο Απόστολος Σκόνδρας

-Το γκόλ του Σκόνδρα ήταν το δεύτερό του γκόλ με την φανέλα του ΠΑΣ,καθώς το πρώτο το είχε πετύχει στην Κομοτηνή τον Φλεβάρη του 2016, με κεφαλιά, στην νίκη του ΠΑΣ με σκόρ 2-4.