Η αλλαγή στο 86’ «έδειξε» τη νίκη στον ΠΑΣ

101
    • Με γκολ στο 86’ του Μπέλλου, ο οποίος λίγα λεπτά νωρίτερα είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή, ο ΠΑΣ πήρε πολύτιμο και μη αναμενόμενο «τρίποντο», όπως εξελισσόταν το παιχνίδι, στο Αθλητικό κέντρο Epirus sport, αφού επικράτησε του Παναιτωλικού με 1-0, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κ-17 της Super League.

Με αριθμητικό μειονέκτημα έπαιξαν οι Γιαννιώτες σχεδόν σε όλο το 90λεπτο, καθώς είχαν την ατυχία από το έκτο μόλις λεπτό να μείνουν με παίκτη λιγότερο, μετά την απευθείας αποβολή του Τσιούτσιου.
      Οι Αγρινιώτες από εκείνο το σημείο ήταν «καταιγιστικοί», έχοντας τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και δημιουργώντας αρκετές φορές επικίνδυνες καταστάσεις στην
      περιοχή του ΠΑΣ, με τον νεαρό Λαδιά να υπερασπίζεται στο ακέραιο την εστία του.
      Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, χωρίς να μπορούν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία των Αγρινιωτών.
      Και ενώ φαινόταν, πως το παιχνίδι θα κατέληγε ισόπαλο, ο νεαρός Μπέλλος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή, έδωσε λυτρωτική νίκη στον ΠΑΣ, με τον παίκτη των κυανόλευκων να «πνίγεται» στις αγκαλιές των συμπαικτών του.
      Φιλμ αγώνα:
      6’ Ο Τσιούτσιος αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη, καθώς ανατρέπει αντίπαλό του, ο οποίος έχει βγει σε πλεονεκτική θέση.
      7’ Εκτελείται το φάουλ από τον Σοροβό, δύσκολα αποκρούει ο
      Λαδιάς.
      8’ Ο Βασίλας κάνει από πλάγια δεξιά το σουτ, πέφτει και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ.
      16’ Ο Παπαδόπουλος βγαίνει σε πολύ γρήγορη αντεπίθεση, πλασάρει, προσπαθώντας να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Λαδιά, τελευταία στιγμή προλαβαίνει και διώχνει ο Ντούκας, πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
      18’ Κεφαλιά εξ’ επαφής του Βασίλα και πάλι ο Λαδιάς αποκρούει.
      18’ Μεγάλη διπλή ευκαιρία και πάλι για τον Παναιτωλικό, αρχικά ο Αναστασόπουλος κάνει το σουτ, διώχνει και πάλι ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ και στην επαναφορά ο Ζαβέρδας αστοχεί εξ’ επαφής.
      44’ Ο Παπαδόπουλος σουτάρει δυνατά, δύσκολα βγάζει σε κόρνερ ο Λαδιάς.

57’ Ο Παπανικόπουλος κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα φεύγει έξω.

75’ Ο Παπαδόπουλος κάνει μακρινό συρτό σουτ, μπλοκάρει το Λαδιάς.
    76’ Κεφαλιά του Κρανιώτη, η μπάλα περνάει ελάχιστα έξω.
    90’ Ωραίο μακρινό σουτ του Τασιούλα, με τα δάχτυλα διώχνει ο τερματοφύλακας του
    Παναιτωλικού.
    94’ ΓΚΟΛ! Ο Μίνα κάνει το σπριντ, αποφεύγει τον τερματοφύλακα του
    Παναιτωλικού, δίνει στον Μπέλλο και με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ
    για τον ΠΑΣ!
    95’ Ο Παπαδόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία σε πλασέ, που κάνει, να