Ήττα-πίκρα στο 92′ για τον ΠΑΣ που στενοχώρησε κόσμο!

311

-Όλα τα καλά έχουν ένα τέλος λέει μια παροιμία και αυτό συνέβη σήμερα στους Ζωσιμάδες,

-Ο ΠΑΣ με γκολ στις καθυστερήσεις έκανε την πρώτη του φετινή ήττα από έναν αντίπαλο, που το μόνο που έκανε ήταν η φάση του γκολ.
-Όμως και ο ΠΑΣ δεν δικαιούταν την νίκη -βάσει απόδοσης- και ίσως η ισοπαλία να ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.
-Επιτακτική χαρακτηριζόταν η σημερινή νίκη επί του Λεβαδειακού και για τον επιπλέον λόγο της νέας γκέλας του Απόλλωνα Αθηνών. Δυστυχώς όμως σήμερα ήρθε η πρώτη ήττα και μάλιστα στους Ζωσιμάδες.
-Η διαφορά των 7 βαθμών ψαλιδίστηκε από τον 2ο της βαθμολογίας και πλέον ο ΠΑΣ είναι στο +6.
-H άμυνα του ΠΑΣ για το Πρωτάθλημα δέχτηκε γκολ μετά από το ματς με τον Εργοτέλη και ο Χουτεσιώτης στο δέκατο του ματς είδε την μπάλα τα δίχτυα του.
-Εδώ σταμάτησαν και τα ανάλογα ρεκόρ που αναφέρθηκαν σε προηγούμενα μηνύματα.
-Το φοβερό είναι οτι το ρεκόρ του Χουτεσιώτη όπως και του Κηπουρού σταμάτησαν από την ίδια ομάδα και στο ίδιο ακριβώς λεπτό. Συμπτώσεις από αυτές που τις λέμε »διαβολικές»...
-Απο τον Δεκέμβριο του 2015 είχε να σκοράρει ο Λεβαδειακός μέσα στους «Ζωσιμάδες», γεγονός που έγινε και σήμερα (ύστερα από 4 παιχνίδια στους Ζωσιμάδες δηλαδή).
-Η ομάδα της Βοιωτίας -παραδόξως θα έλεγε κανείς- ήρθε στους Ζωσιμάδες με την τέταρτη καλύτερη άμυνα της κατηγορίας (έχει δεχθεί 9 γκολ εκ των οποίων τα 2 από τον ΠΑΣ).
-Από την άλλη ο ΠΑΣ εντός έδρας έμεινε στις 10 νίκες απέναντι στην ομάδα της Λιβαδειάς, η οποία έχει ακόμη 5 ισοπαλίες ενώ με την σημερινή του νίκη έφτασε τις 6 στους Ζωσιμάδες.
-Τελευταία νίκη του Λεβαδειακού στα Γιάννενα ήταν το 2015-16 στην Superleague πάλι με 0-1 με ένα γκολ στο 67ο λεπτό
ενώ πάλι με 0-1 είχε κερδίσει και το 2006-07 για την Β’ Εθνική  με ένα γκολ στο 60ο λεπτό.
-Το σημερινό γκολ-ήττα, πόνεσε πολύ και σκόρπισε στενοχώρια στους φιλάθλους.
Προϊστορία με Εργοτέλη
-Eπόμενος αντίπαλος ο Εργοτέλης και εδώ ήρθε η ώρα να βγει στο φως ένα αρνητικό ρεκόρ που έχει ο ΠΑΣ στην έδρα του προσεχούς του αντιπάλου.
-Η ομάδα μας λοιπόν έχει 7 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια (!!) κάτι που στοιχειώνει τον ΠΑΣ από την αρχή της ιδρυσεώς του!
-Πολύ κακή και απόλυτη η παράδοση αυτή και πρέπει επιτέλους να σπάσει.