Ήττα για την Κ15 του ΠΑΣ από τον Άρη

25
  • Άν και οι παίδες του ΠΆΣ Γιάννινα προηγήθηκαν νωρίτερα στο Άθλητικό κέντρο Epirus sport, τελικά δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με ανατροπή από την αντίστοιχη του Άρη με 1-3, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος τηςΚ-15 της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν νωρίς να προηγηθούν μόλις στο δεύτερο
    λεπτό, οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν γενικά καλύτεροι, χωρίς όμως να γίνουν απειλητικοί
    για την εστία του Βρακά.
    Γρήγορος ήταν ο ρυθμός του παιχνιδιού, με τον Άρη να προσπαθεί στην εκπνοή του ημιτελικού να απειλήσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
    Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν οι ισορροπίες του παιχνιδιού, καθώς ο ΠΆΣ από το 50’ και
    μετά έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς ο Φερεντίνος αποβλήθηκε με δεύτερη
    κίτρινη.
    Οι Θεσσαλονικείς εκμεταλλεύτηκαν και το αριθμητικό τους πλεονέκτημα αλλά και
    την ανωτερότητά τους και κατάφεραν να βάλουν τρία όμορφα τέρματα και τελικά να
    πάρουν τους τρεις βαθμούς.
    Φιλμ αγώνα:
    2’ ΓΚΟΛ! Ο Φερεντίνος πασάρει στον Τσέλιο, ο δεύτερος με σουτ ανοίγει το σκορ!
    39’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Παναγίδη, ο Βακουφτσής παίρνει κεφαλιά εξ’ επαφής, η
    μπάλα περνάει έξω.
    40’ Άπευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παναγίδη, ο Βρακάς αποκρούει.
    46’ Εκτέλεση κόρνερ του Φερεντίνου, ο Τσέλιος παίρνει την κεφαλιά αλλά τη στέλνει έξω.
    51’ Άποβολή του Φερεντίνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
    55’ ΓΚΟΛ! Ο Χατζηιωάννου με το αριστερό σουτάρει, η μπάλα αρχικά βρίσκει το οριζόντιο
    δοκάρι και στη συνέχεια καταλήγει στα δίχτυα!
    56’ ΓΚΟΛ! Ο Τσιάτσος επιχειρεί το σουτ με το αριστερό και κάνει το 1-2!
    60’ Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, αρχικά ο Παναγίδης κάνει το πλασέ, αποκρούει ο Βρακάς,
    παίρνει το ριμπάουντ ο Βρέττας κάνει την κεφαλιά, ξανά σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας
    του ΠΆΣ!
    70’ ΓΚΟΛ! Ο Ελευθερούδης σουτάρει και «γράφει» το τελικό 1-3!
    74’ Σουτ δυνατό του Λεοντίδη, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Άρη.
    Συνθέσεις:
    ΠΆΣ Γιάννινα: Βρακάς, Άδαμίδης (58’ Ναούμης), Άντωνόπουλος, Μήτσης, Σκαργιώτης (62’ Σάλο), Λεοντίδης, Καφεντζής (46’ Ζαρκάλης), Τσέλιος, Φερεντίνος, Σκουτελιάς (70’
    Βλαχογιώργος), Σιώτος (52’ Τζοβάρας).
    Άρης: Κυριαζής, Κοτινάκης (52’ Στεφανίδης), Ξανθόπουλος (92’ Συμεωνίδης), Ζάλκα,
    Βακουφτσής, Τσιάτσος, Παναγίδης (76’ Ταούλης), Κασαλίδης (52’ Ελευθερούδης), Βρέττας, (82’ Καραμανλής), Τσερά, Χατζηιωάννου.
    Διαιτησία: Νέος (Πάνος, Γεωργίου)