Φιλική ήττα του ΠΑΣ από τη Λάρισα

53

«Φιλική» ήττα υπέστη ο ΠΑΣ Γιάννινα από τη Λάρισα, στο Ε.Σ.Ι. «Οι Ζωσιμάδες», στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει της νέας σαιζόν.

Παρά την ήττα (0-1 το τελικό σκορ), η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη έδειξε καλά στοιχεία, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο που είχε την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας ευκαιρίες με τους Παμλίδη στο 26′, και Νικολιά στο 28′, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ν’αντιπαρατάξουν ένα σουτ του Ζίζιτς, που κόντραρε αλλά πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και λόγω των αλλαγών ο ρυθμός έπεσε, και η Λάρισα πήρε τη νίκη χάρη σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς στο 54′.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα: Γιαννίκογλου, Αποστολόπουλος, Μπουκουβάλας, Ζιούλης, Πανουργιάς, Σιόντης, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Νάουμετς, Νικολιάς, Παμλίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Περιστερίδης, Ξύδας, Οικονιμόπουλος, Ράντοβατς, Λεό, Λιάσος, Γώγος, Ζώγκος, Πήλιος, Γροσδάνης, Βασιλάκης.

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Καρανίκας, Μπράλιτς, Μιχαήλ, Ζίζιτς, Ζίβκοβιτς, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Ντάουντα, Νούνιτς, Μπούστος.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Ρίστιτς, Μπέρτος, Γκόλιας, Μόρας, Γκόικοβιτς, Στάνκοβιτς, Γιάκος, Μπάλας, Χαλάτσης, Σικάφκα, Φιλίποβιτς

*Τον αγώνα παρακολούθησε και ο ιδιοκτήτης της ΑΕΛ Αλέξης Κούγιας, ενώ αντιμέτωποι του ΠΑΣ Γιάννινα βρέθηκαν οι πρώην παίκτες του Μιχαήλ, Γιάκος και Καρανίκας,