Χωρίς δυσκολίες…

19

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η Θύελλα Κατσικάς που επικράτησε με 3-0 της Κρύας, και αύξησε την διαφορά από τον τρίτο της βαθμολογίας Αγροτικό Αστέρα στους 8 βαθμούς, ενώ η Κρύα έμεινε προσηλωμένη στους 12!

Σε ένα μέτριο προς κακό παιχνίδι η Θύελλα έδειξε ότι θα ήταν το… αφεντικό στην αναμέτρηση και αν και άργησε να πετύχει το πρώτο γκολ βρισκόταν συνεχώς στην επίθεση.

Στο 6΄ χάθηκε πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν ο Τάτσης έβγαλε μπαλιά-τρύπα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Νάκος έκανε ωραίο ελιγμό πλάσαρε σχεδόν σε κενή εστία αλλά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στο 19΄ ο Γιωτάκης δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπαλαούρα ενώ στο 22΄ ένα σουτ του Τάτση έφυγε άουτ.

Στο 32΄ ο Γούλας βρέθηκε στην περιοχή ανατράπηκε από τον Μπαμπούλια με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο Νάκος το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γιαννάκης δέχτηκε την μπάλα έξω από την περιοχή «ζύγισε» το πόδι και το σουτ, το πραγματοποίησε στέλνοντας πρώτα την μπάλα στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα.

Στην επανάληψη όσοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο είδαν ένα ανιαρό παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες. Η μοναδική αξιοσημείωτη φάση ήταν το γκολ στο 64΄ με τον Γούλα να βρίσκεται σε θέση βολής και με πλασέ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Σταματελόπουλος (Σιαμέτης, Γκέλης)

Κατσικά: Διαμάντης, Νάνος, Πότσης (70΄ Μαρούλης), Βαρτζιώτης, Κωνσταντινίδης (83΄ Γούλας Γ.), Τάτσης, Γούλας Ν., Γιωτάκης, Γιαννάκης (70΄ Ριστάνης), Νάνος (83΄ Αντωνίου), Ασωνίτης

Κρύα: Μπαλαούρας, Μπαμπούλιας Α., Δημήτριου (46΄ Στόλης), Καραγεώργος, Λαδιάς, Τζώρτζης, Μάντζος (67΄ Ιακωβίδης), Κουκοδήμος, Μπαμπούλιας Α., Μπάφας, Μάντζαρης.

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα, και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ