Χορταστικό θέαμα οι Λύκοι

11

Με πλουραλισμό γκολ ξεκίνησε η Αγία Μαρίνα το 2020 καθώς επικράτησε με 9-1 του αδύναμου Θριάμβου Σερβιανών και έφτασε τους 21 βαθμούς.

Αν και πέρασε ένα «στείρο» μισάωρο στο 33΄άνοιξε το σκορ ο Παππάς Γ. έκανε το 1-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γεωλδάσης έκανε το 2-0.
Στο αμέσως επόμενο λεπτά τα Σερβιανά μείωσαν με ατομική ενέργεια και πολύ όμορφο γκολ του Τζίμα που έκανε το 2-1.
Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο όταν με το «καλημέρα» ο Πασχάλης με σουτ στο 46΄ έκανε το 3-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Λαγκαβάνης έκανε το 4-1.
Στο 51΄ ο Ζώνιος διαμόρφωσε το 5-1 ενώ ακολούθησαν δυο γκολ του Παππά Γ. που έκανε χατ-τρικ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 7-1.
Στο 66΄ ο Λαγκαβάνης πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα κάνοντας το 8-1 ενώ το τελικό 9-1 διαμόρφωσε στο 69΄ ο Σοκορέλης.
Διαιτησία: Χριστοφορίδης (Αλεξίου, Σηπάκη)
Αγία Μαρίνα: Ζώτος, Γεωλδάσης Α. (46λ Ιορδανίδης), Πασχάλης, Παππάς Γ., Λαγκαβάνης, Λικάι (59΄ Κολόσης), Σοκορέλης, Ζώνιος, Τσίκας, Γιαννέτας, Γεωλδάσης Π.
Σερβιανά: Νικολαίδης, Παναγής, Κότσος, Δήμος, Τύμπας, Τσαντούλης, Τζίμας, Κωστης, Σκούφης, Πάτρας.