Θρίαμβος του ….Θριάμβου….!

103

Θρίαμβος του Θριάμβου στα σημερινά ματς της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, που ολοκλήρωσαν την 5η αγωνιστική.

Η ομάδα των Σερβιανών, κέρδισε στο ντέρμπυ της αγωνιστικής το Ροδοτόπι με 2-1, και πέρασε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, ξεφεύγοντας τρεις βαθμούς, όχι μόνο από το σημερινό αντίπαλο της, αλλά και από τις Κατσικά, Ανατολή και Χουλιαράδες, που ισοβαθμούν όλοι στους 10β.

Σε άλλα σημερινά ματς, μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Χουλιαράδες στον Παρακάλαμο επί του Αγροτικού Αστέρα, όπως και τα Πράμανα επί της Α.Ε.Μ., ενώ ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στη Θύελλα Ελεούσας και τον Π.Α.Ο.Κρύας.

Στη Β’ Κατηγορία, ο Πωγωνάτος φιλοδώρησε με έξι γκολ τον Α.Π.Ο.Ε.Λ., ενώ η Κόνιτσα «σκάλωσε» στα Ζαγόρια.

Τ’αποτελέσματα της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 7 και 8 Οκτώβρη, έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία, 5η αγωνιστική:

Σάββατο:

Βελισσάριο – Π.Α.Σ. Κράψης: 1-5 (Μπέτζιος – Κοτσώνης, Κολοβός 2, Παπαγιάννης, Ζήσης)

Θύελλα Κατσικά – Αετός Νήσου: 5-1 (Ραγιάς, Γιαννάκης πεν, Λισγάρας, Βαρτζιώτης 2 – Τσαμητρόπουλος)

Ανατολή – Κένταυρος Μουσιωτίτσας: 4-3 (Λεπτομέρειες ΕΔΩ)

Προοδευτική Περάματος – Αμπελόκηποι: 5-0 (Χαμπίπης, Τάτσης, Μπίζιος, Καρυπιάδης, Μπάρκας)

Κυριακή:

Πράμαντα – Α.Ε. Μικρασιατών: 1-0 (Λεπτομέρειες ΕΔΩ)

Θρίαμβος Σερβιανών – Πασσαρών Ροδοτοπίου: 2-1 (Θανάσης, Τσιαφίτσας – Νίτα)

Θύελλα Ελεούσας – Π.Α.Ο. Κρύας: 1-1 (Βελτσίστας – Μάντζαρης)

Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά – Χουλιαράδες: 0-2 (Κακαράντζας, Λάμπρου)

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Πρόγραμμα Α', Β' και Γ' Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 7&8 Οκτώβρη

 

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 5η αγωνιστική:

Σάββατο:

Καρυές – Ζωοδόχος: 0-6 (Βλάχος, Σιώτας 2, Μούτας, Ανδρέου, Ζώης)

Α.Ο. Κόντσικας – Π.Α.Σ. Αγ. Μαρίνας: 0-0

Κυριακή:

Α.Ε. Γιάννενα – Σταυράκι: 0-6 (Κίτσιος 3, Μαργιόλας, Τσιγαρίδας, Πάνος)

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου – Απείθαρχος: 2-1 (Γκορίτσας, Καλησπεράτης πεν – Ζιάρας)

Πωγωνάτος – Α.Π.Ο.Ε.Λ.: 6-1

Π.Α.Σ. Κάστρου – Π.Α.Σ. Περίβλεπτος: 5-1 (Κουκουθάκης, Δρόσος, Τραγουδάρας 2, Γκόντζος – Πασχάλης)

Κληματιά – Αστήρ Αμφιθέας: 2-2 (Μπισέλας, Κώστας – Κολόκας, Νικολόπουλος)

Πανζαγορισιακός – Πίνδος Κόνιτσας: 2-2 (Καραβασίλης, Σπανός αυτ – Κώστας αυτ, Πούλιος)

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Πρόγραμμα Α', Β' και Γ' Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 7&8 Οκτώβρη

 

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 5η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Ο.Κουτσελιού – Κοσμηρά: 2-1 (Νάτσικας, Ντούτσης – Σούλτης)

Πήγασος – Αγροτικός Καστρίτσας: 0-2 (Τσακιρίδης, Α. Μπούκας)

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης: 1-0 (Καψάλης)

Κυριακή:

Ρόνα Ανηλίου – Τιτάν Λογγάδων: 1-3 (Παϊλας – Δραγάτης, Ασπρούδης, Παζαρτζής)

Δαφνούλα – Πεδινή: 0-2 (Κατσαβριάς, Μουζακίτης)

Πλατανιά – Π.Α.Σ. Μέτσοβο: 0-0

Ολυμπιακός Βοτανικού – Παντελεήμων Δροσοχωρίου: 1-3 (Ποζιόπουλος – Γκούρμπατσης, Κολιός, Σιδέρης)

Αναγέννηση Ελληνικού – Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου: 1-1 (Λεπτομέρειες ΕΔΩ)

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Πρόγραμμα Α', Β' και Γ' Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 7&8 Οκτώβρη

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 2η αγωνιστική:

Σάββατο:

Ολυμπιακός Ιωαννίνων – Π.Α.Σ. Αλμυρός: 0-2 (Ζώτος 2)

Νεοχωρόπουλο – Φλόγα Πετσαλίου: 3-0 (Λεπτομέρειες ΕΔΩ)

Λαψίστα – Ηπειρωτικός Μαρμάρων: 8-0 (Ζιάκας, Βακάρος, Μαμακής 2, Νάσιος, Ντάντος 2, Τίκος)

Καμποχώρια – Ρίζα: 1-2 (Μούτας – Δώνος 2) (Λεπτομέρειες ΕΔΩ)

Δαβάκης – Ζίτσα: 2-2 (Ντάσκαρης, Μπαρούτας – Παπαυγέρης, Παντούλας)

Κυριακή:

Μαχητής Ιωαννίνων – Αετός Πρωτόπαππα: 0-3 (Σιούλας, Ζώης 2)

Δόξα Αναργύρων – Π.Α.Ο. Πεντέλης: 1-1 (Νικόπουλος – Κωστούλας)

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 2η αγωνιστική:

Κυριακή:

Αετός Μ. Περιστερίου – Μουζακαίοι: 0-4

Επισκοπικό – Αετός Χαροκοπίου: 0-3 (Ε. Κωστάκης, Δ. Κωστάκης, Ρούμπος)

Χρυσοβίστα – Π.Α.Ο. Ιωαννίνων: 1-0 (Κατερίνης)

Ραφταναίοι – Π.Α.Σ. Ατρόμητος: 2-1

Κραψήτες-Καππαδόκες – Σταυραετός Συρράκου: 2-3 (Χ.Ευθυμίου, Μανίκης – Κατσάνος 2, Ντόντης)

Αχέρων Ρωμανού – Α.Ο. Αμέρου Μηλέας: 7-1 (Αποστολάκης, Αγγέλης 2, Μπούνας 3, Ντάφλος – Μαγειρίας)

Πύρρος Βοτονοσίου – Αετός Αετορράχης:

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας