Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

26

Συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ, και για την Α’ Κατηγορία, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος βρίσκεται στην Κατσικά, όπου η τοπική Θύελλα υποδέχεται την πρωτοπόρο Ανατολή, σ’ένα γειτονικό ντέρμπυ από τα παλιά.

Πιό εύκολο έργο έχει η Θύελλα Ελεούσας, που υποδέχεται τον Αετό Νήσου, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας φιλοξενεί τα Πράμαντα.

Δυνατό παιχνίδι αναμένεται να γίνει και στο Πέραμα, ανάμεσα στην Προοδευτική και την Α.Ε. Μικρασιατών, ενώ τυχερή της αγωνιστικής είναι η Καστρίτσα, που θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο απέναντι στη Μουσιωτίτσα, που δεν κατεβαίνει πλέον στο πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 2 και 3 Φλεβάρη, έχει ως εξής:

Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

Α’ Κατηγορία, 17η αγωνιστική:

Σάββατο:

Θύελλα Κατσικά – Ανατολή:                                 15:00

Προοδευτική Περάματος  – Α.Ε. Μικρασιατών:          »

Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά – Πράμαντα:                      »

Χουλιαράδες – Πίνδος Κόνιτσας:                          17:30

Κυριακή:

Π.Α.Σ. Κράψης – Π.Α.Ο. Κουτσελιού:                  12:00

Ζωοδόχος – Π.Α.Σ. Μέτσοβο:                            15:00

Θύελλα Ελεούσας – Αετός Νήσου:                          »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 17η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αστήρ Αμφιθέας – Κληματιά:                           15:00

Π.Α.Ο. Κρύας – Αλμυρός Βουνοπλαγιάς:             »

Αμπελόκηποι – Π.Α.Σ. Περίβλεπτος:                    »

Σταυράκι – Α.Π.Ο.Ε.Λ.:                                   15:30

Κυριακή:

Π.Α.Σ. Αγ. Μαρίνας – Δόξα Αναργύρων:                15:00

Πωγωνάτος – Πανζαγορισιακός:                                »

Λαψίστα – Αετός Πρωτόπαππας:                                 »

Πασσαρών Ροδοτοπίου – Αναγ. Κεφαλόβρυσου:         »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 17η αγωνιστική:

Σάββατο:

Κραψήτες-Καππαδόκες – Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου:    15:00

Ραφταναίοι – Αετός Χαροκοπίου:                                »

Κυριακή:

Παντελεήμων Δροσοχωρίου – Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου:  15:00

Ολυμπιακός Βοτανικού – Ρόνα Ανηλίου:                             »

Δαφνούλα – Τιτάν Λογγάδων:                                           »

Κόντσικα – Πλατανιά:                                                        »

Κοσμηρά – Αετός Αετορράχης:                                          »

Αναγέννηση Ελληνικού – Π.Α.Σ. Κάστρου:                     17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 13η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Ατρόμητος – Ηπειρωτικός Μαρμάρων:

Κυριακή:

Φλόγα Πετσαλίου – Ζίτσα:

Νεοχωρόπουλο – Απείθαρχος:

Δαβάκης – Μαχητής Ιωαννίνων:

Καμποχώρια – Ρίζα:

Π.Α.Ο. Κόνιτσας – Π.Α.Ο. Πεντέλης:

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 13η αγωνιστική:

Σάββατο:

Α.Ε. Γιάννενα – Πύρρος Βοτονοσίου:

Κυριακή:

Μουζακαίοι – Επισκοπικό:

Σταυραετός Συρράκου – Χρυσοβίτσα:

Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης – Αχέρων Ρωμανού:

Α.Ο. Αμέρου Μηλέας – Πύρρος Μπιζανίου:

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας