Σαν σίφουνας οι Χουλιαράδες, πέτυχαν την ανατροπή στο Νησί

9

Ένα τέταρτο ήταν αρκετό για την ομάδα των Χουλιαράδων να πάρουν τη νίκη, αφού επικράτησαν μέσα στο Νησί με 2-4 του τοπικού Αετού και έφτασαν τους 27 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και απείλησαν τον αντίπαλο τους δύο φορές με τον Κασίμη , με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
Στο 33΄ όμως το Νησί κέρδισε φάουλ, το εκτέλεσε ο Κοντογιάννης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν εκ νέου δυνατά και κατάφεραν να πετύχουν το δεύτερο γκολ με πέναλτι όταν ο Πρέντζας ανατράπηκε στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την εσχάτη των ποινών. Ο Μπίλης το εκτέλεσε κάνοντας το 2-0.
Οι Χουλιαράδες τότε μπήκαν στο παιχνίδι και στο 53΄ ο Δάσκαλος έκανε τη σέντρα και ο Τάτσης Γ. με κεφαλιά έκανε το 2-1.
Λίγο αργότερα ο Τότσικας έχασε ευκαιρία για τον Αετό να κάνει το 3-1 ενώ στο 61΄ μετά από σέντρα του Τσακμάκη, ο Κακαράντζας με κεφαλιά έκανε το 2-2.
Το «εκρηκτικό» τέταρτο συνεχίστηκε όταν στο 63΄ ο Τάτσης Γ. με σουτ έκανε το 2-3 ενώ στο 66΄ ο Λώλης με ατομική ενέργεια σιγούρεψε τον θρίαμβο των Χουλιαράδων διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.
Διαιτησία: Γεωργίου Χ. (Κόλλιας, Μπόσιας)
Νησί: Τσαμητρόπουλος, Γκόντζος, Τσιλίκης, Κοτσίνας, Αθανασίου (68΄ Στασινός), Κασίμης, Τότσικας, Στογιάννης, Κοντόγιαννης, Μπίλης (68΄ Τζιμογιαννης), Πρέντζας (71΄ Πολύζος).
Χουλιαράδες: Νάκος, Τσακμάκης, Κρανάς, Μιχάλης, Πρέμος, Τζιάλλας, Γεράσης (85΄ Κούτλας), Τάτσης Γ. (80΄ Μιχαηλίδης), Λώλης (85΄ Τάτσης Δ.), Δάσκαλος Γ., Γρίβας (60΄ Κακαράντζας)