Πέφτει η αυλαία σε Α’ και Β’ Κατηγορία

57

Πέφτει αυτό το Σαββατοκύριακο η αυλαία σε Α’ και Β’ Κατηγορία, στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ.

Για την Α’ Κατηγορία, θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση για το ποιές ομάδες θα συμμετάσχουν στους αγώνες κατάταξης, ώστε να προκύψει εκείνη που θ’ακολουθήσει τους Κρύα, Αμπελόκηπους και Βελισσάριο στη Β’ Κατηγορία.

Οι ομάδες που έχουν βαθμολογικό ενδιαφέρον, αγωνίζονται εκτός έδρας. Συγκεκριμένα, το Ροδοτόπι αντιμετωπίζει στον Παρακάλαμο τον Αγροτικό Αστέρα, το Νησί θ’αντιμετωπίσει (πάντα εκτός έδρας) τους Χουλιαράδες, ο Π.Α.Σ. Κράψης θα παίξει στο Πέραμα με την Προοδευτική, και οι Μικρασιάτες θα παίξουν στο γήπεδο του Ροδοτοπίου με τη Θύελλα Ελεούσας.

Για τη Β’ Κατηγορία, και τον Α’ Όμιλο, θα προκύψει η ομάδα που θα πάρει την πρώτη θέση και την απευθείας άνοδο. Τη θέση διεκδικούν η Ζωοδόχος, και η Πίνδος Κόνιτσας. Μάχη θα δοθεί και για μια θέση στα πλέι-οφς για την άνοδο, την οποία διεκδικούν Σταυράκι και Πωγωνάτος, ενώ μάχη και για την αποφυγή του υποβιβασμού θα δοθεί ανάμεσα σε Περίβλεπτο και Απείθαρχο, που διεκδικούν μια θέση παραμονής.

Για τον Β’ Όμιλο, Πηγές Λούρου, Π.Α.Ο. Κουτσελιού και Κοσμηρά διεκδικούν μία θέση για τα πλέι-όφς ανόδου, ενώ Πεδινή, Ρόνα Ανηλίου και Δαφνούλα θα δώσουν μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Το πρόγραμμα της Α’ και Β’ Κατηγορίας, για τις 5 και 6 Μάη, έχε ως εξής:

Πέφτει η αυλαία σε Α' και Β' Κατηγορία

Α’ Κατηγορία, 30η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Ο. Κρύας – Πράμαντα:                                          17:30

Θρίαμβος Σερβιανών – Θύελλα Κατσικά:                           »

Κυριακή:

Αμπελόκηποι – Κένταυρος Μουσιωτίτσας:                      14:00

Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά – Πασσαρών Ροδοτοπίου:        16:30

Χουλιαράδες – Αετός Νήσου:                                           »

Προοδευτική Περάματος – Π.Α.Σ. Κράψης:                       »

Θύελλα Ελεούσας – Μικρασιάτες:                                     »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Πίνδος "εννέα αστέρων", "σκάλωσε" ο Βοτανικός
Φωτό αρχείου

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 30η αγωνιστική:

Κυριακή:

Σταυράκι – Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου:    16:30

Π.Α.Σ. Αγ. Μαρίνας – Αστήρ Αμφιθέας:          »

Πανζαγορισιακός – Π.Α.Σ. Περίβλεπτος:         »

Πίνδος Κόνιτσας – Α.Π.Ο.Ε.Λ.:                      »

Κόντσικα – Ζωοδόχος:                                 »

Π.Α.Σ. Κάστρου – Πωγωνάτος:                     »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

"Λευκή" στο ντέρμπυ, ήττα για Μέτσοβο

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 30η αγωνιστική:

 Σάββατο:

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Αναγέννηση Ελληνικού:              17:30

Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης – Αγροτικός Καστρίτσας:                 »

Ολυμπιακός Βοτανικού – Πεδινή:                               »

Παντελεήμων Δροσοχωρίου – Τιτάν Λογγάδων:           »

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Κοσμηρά:                             »

Πλατανιάς – Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου:                          »

Πήγασος – Π.Α.Ο. Κουτσελιού:                                  »

Δαφνούλα – Ρόνα Ανηλίου:                                       »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας