Μονός πρώτος… λάμπει ο Αστέρας

25

Μόνος πρώτος βρίσκεται πλέον στον βαθμολογικό πίνακα ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που επικράτησε με 3-0 του Π.Α.Σ. Μετσόβου και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την βαθμολογική απώλεια της Θύελλας Κατσικάς.

Η ομάδα του Θανάση Χαρίση μπήκε… φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 1΄ ο Τσόκρης έκανε τη σέντρα και ο Παππάς με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Στο 26΄ ο Ορφανός σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Τσόκρης έκανε σέντρα και ο Παππάς διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα κάνοντας το 2-0.

Στο 39΄ Τσόκρης και Παππάς συνδυάστηκαν ωραία με τον τελευταίο να βγάζει πάσα στον Ορφανό και εκείνος να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κράτησαν τον ρυθμό του πρώτου ημιχρόνου και είχαν καλή ευκαιρία στο 46΄ με τον Γκόνη που βγήκε τετ α τετ.

Στο 51΄ Γκόνης και Παππάς συνδυάστηκαν ωραία, ο τελευταίος έβγαλε την πάσα στον Ορφανό και εκείνος με πλασέ έκανε το 3-0. Από εκεί και μετά το Μέτσοβο ανέβηκε έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες.

Στο 52΄ με τον Τσουλιάη, στο 54΄ με τον Τσουρέκα ενώ στο 58΄ ο Τσουρέκας είχε σουτ στο δοκάρι.

Τα υπόλοιπα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Αγροτικό Αστέρα να παίρνει το τρίποντο και να παραμένει στην κορυφή, αυτή τη φορά όμως να είναι μόνος του με 23 βαθμούς.

Διαιτησία: Πάνος (Μπουμπουγιάννης, Κάσσος)

Αγροτικός Αστέρας: Γρηγοριάδης, Ηλίας (60΄ Ταϊρης), Τσόκρης, Πανίδης, Τάσσος, Ηλιόπουλος (57΄ Καράβας), Παππάς, Φαρμάκης, Γκόνης (68΄ Μπενέκος), Ορφανός (68΄ Κυρίτσης)

Μέτσοβο: Αγγέλης, Μπαλιούσκας, Γεωργίου, Κέντρος, Νάκας, Σιούτας (68΄ Σαρατζίου), Τσουλιάης Θ., Πλαιοπάνος, Τσουλιάης Κ., Τσουρέκας, Ζάκκας.