Μένει ζωντανή η Κρύα!!!

18

Τη νίκη που αναπτερώνει τις ελπίδες της για παραμονή πέτυχε η Κρύα που επικράτησε με 3-2 της Κράψης και ανέβηκε στους 16 βαθμούς, έναν μόλις πιο κάτω από την Α.Ε.Μ. και την Ελεούσα που είναι στους 17!

Η ομάδα του Αντώνη Δημητρίου έδειξε «ψυχή» ακόμα και όταν έμεινε με δέκα παίκτες και κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Μόλις στο 10΄ ο Λαδιάς έπιασε έναν… κεραυνό από τα 35 μέτρα με την μπάλα να καταλήγει πρώτα στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Η απάντηση από την ομάδα του Βασίλη Σιαφάκα ήρθε άμεσα όταν κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Σταμούλης και ισοφάρισε σε 1-1 στο 12΄!

Η Κρύα στο υπόλοιπό πρώτο ημίχρονο έδειξε ότι θέλει το ματς με τις δυο ομάδες ωστόσο να χάνουν κάποιες ευκαιρίες.

Στην επανάληψη η Κρύα μπήκε κάπως «παγωμένη» και στο πρώτο δεκάλεπτο έμεινε και με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μάντζου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Κράψη εκμεταλλεύτηκε πρόσκαιρα την αριθμητική υπεροχή και στο 62΄ πέρασε μπροστά στο σκορ με απ΄ ευθείας εκτέλεσε φάουλ του Σταμούλη.

Όμως και πάλι οι γηπεδούχοι έβγαλαν μεγάλο πάθος και στο 74΄ ο Μπάφας εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπαμπούλιας με προβολή έκανε το 2-2.

Η Κρύα φάνηκε τυχερή καθώς ο Μπαμπούλιας ανατράπηκε στο 83΄ στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο «παθών» το εκτέλεσε κάνοντας το τελικό 3-2 και δίνοντας στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς!

Διαιτησία: Νέος (Σπυρογιώτης, Γεωργίου)

Κρύα: Μπαλαούρας, Συμεωνίδης, Μπαμπούλιας Αρ., Τζώρτζης,Λαδιάς, Στόλης, Κουκοδήμος (65΄ Λατίφι), Μάντζος, Μπαμπούλιας Αλ., Μπάφας, Μάντζαρης (80΄ Ιακωβίδης).

Κράψη: Σταυρόπουλος, Μάρκος, Καρατζιάς, Φαρμάκης, Καράσας, Ζήσης, Κολιός, Μάρκο (81΄ Λάμπρης), Βύζας, Σταμούλης, Κατσούδας (68΄ Αλέξιου).