Με Καρέ… συνέχισε η Κράψη!!!

30

Άλλη μια επιβλητική νίκη πέτυχε ο Π.Α.Σ. Κράψης που επικράτησε του Αγροτικό Καστρίτσας με 4-0 και έφτασε τους 20 βαθμούς, παραμένοντας στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας, ενώ η Καστρίτσα δέχθηκε την τέταρτη σερί ήττα.

Το ματς ήταν ραμμένο και κομμένο… στα μέτρα της Κράψης. Η ομάδα του Χρήστου Αγγέλης έβαλε από την αρχή μπροστά… τις μηχανές και στο 17΄ ο Αλεξίου βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία και νίκησε τον Σαραλιώτη κάνοντας το 1-0.

Στο 23΄ ο Ζαμπέτας έπιασε ένα απίστευτο σουτ έξω από την περιοχή και έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού με δύο τέρματα (2-0), αποτέλεσμα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι οι παίκτες του Χρήστου Αγγέλη είχαν την υπεροχή και πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα. Στο 57΄μετά από λάθος της άμυνας του Αγροτικό, ο Αλεξίου έκλεψε την μπάλα και με σουτ έκανε το 3-0 ενώ στο επόμενο λεπτό ο Ζαμπέτας είχε σουτ στο δοκάρι. Το «κερασάκι στην τούτρα» έβαλε ο Φαρμάκης που στο 89΄ πέτυχε το τελικο 4-0.

Διαιτησία: Τάτσης (Μωυσιάδης, Τσάντας)

Κράψη: Σταυρόπουλος, Κουκλίδης, Καρατζιας, Φαρμάκης, Σταμούλης (69΄ Τσάμος), Λυπίτκας, Αλεξίου (81΄ Θεόδωρου), Κατσάνος, Σήτος, Κατσούδας (90 Μάντζιος), Ζαμπέτας (85΄ Ρίζος)

Καστρίτσα: Σαραλιώτης, Αλίγαι, Ρίζος (27΄ Κούτρας), Καραγιαννης (63΄ Σδούκος), Κρανάς, Γιάκος, Κατζιώτης, Κύρκος (69΄ Τσέλλιος), Μπισέλας (67΄ Δοβανάς), Πότσης, Μπιστιόλης.