Ματσάρα… μέχρι το τέλος και νικητής το Μέτσοβο

24

Άλλη μια νίκη πέτυχε το Μέτσοβο επικρατώντας έστω και στο φινάλε της Θύελλας Ελεούσας με 4-2 και ανέβηκε στους 18 βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι ως τα τελευταία λεπτά με το Μέτσοβο να προηγείται και την Θύελλα να ισοφαρίζει.

Στο 35΄ ο Γεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 και εκτός αυτού είχε και πάρα πολλές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε καλύτερα και στο 51΄ ο Βελτσίστας ισοφάρισε με φάουλ με 1-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γοδέβενος ανατράπηκε στην περιοχή και ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι. Ο Παλαιοπάνος το εκτέλεσε κάνοντας το 2-1.

Στο 74΄ ο Βελτσίστας ισοφάρισε μετά από αδράνεια της αντίπαλης άμυνας.

Τα τελευταία λεπτά ανήκαν στο Μέτσοβο καθώς στο 87΄ ο Τσουλιάης Θ. με υπέροχο ψηλοκρεμαστό από αριστερά έκανε το 3-2 και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-2 έπειτα από ασίστ του Παλαιοπάνου.

Από ένα δοκάρι είχαν οι δυο ομάδες με Τσουλιάη Ι. και Βελτσίστα αντίστοιχα.

Διαιτησία: Λιόντος (Γκέλης, Θανασιάς)

Μέτσοβο: Μαργωμένος, Γεωργίου (46΄ Τσουλιαης Κ.), Τσιόστας Χ. (65΄ Μαγγλάρας), Τσουλιάης Ι., Κέντρος, Σιούτας, Γιοβανόπουλος (69΄ Σταχούλης), Τσιότσας Κ., Τρίτος (52΄ Γοδέβενος), Τσουλιάης Θ., Παλαιοπάνος

Ελεούσα: Μπάτζιος, Πεπόνης Ι., Τσακνικας, Λισγάρας (90΄ Μπανδέλης), Τζουρμανας, Πεπόνης Θ., Μαμακής (71΄ Χατζηπαρασκευαιδης), Τσακανίκας Ι., Βελτσιστας, Πασχάλης, Τσίντας.

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ