Κρίνονται πολλά στη μάχη της Ανατολής, σημαντικά ματς και στη Β’ Κατηγορία

25

Συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ, και όσον αφορά την Α’ Κατηγορία, κρίνονται πολλά στη μάχη της Ανατολής, όσον αφορά τη μάχη της κορυφής, αφού η γηπεδούχος που προπορεύεται στη βαθμολογία, υποδέχεται τη δεύτερη Θύελλα Ελεούσας.

Ο Αγροτικός Αστέρας, που ακολουθεί στην τρίτη θέση, αγωνίζεται στην Κόνιτσα, ενώ το Μέτσοβο υποδέχεται τους Μικρασιάτες.

Για τη Β’ Κατηγορία, και τον Α’ Όμιλο, ξεχωρίζει ο αγώνας ανάμεσα στην πρωτοπόρο Αγία Μαρίνα, και την 3η της βαθμολογίας, Κρύα, ενώ για τον Β’ Όμιλο, δεσπόζει το ματς ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βοτανικού και την πρωτοπόρο Κοσμηρά.

Το πρόγραμμα της Α’, Β’ και Γ΄Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 23 και 24 Φλεβάρη, έχει ως εξής:

Κρίνονται πολλά στη μάχη της Ανατολής, σημαντικά ματς και στη Β' Κατηγορία

Α’ Κατηγορία, 20η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Κράψης – Χουλιαράδες:                               15:30

Θύελλα Κατσικά – Ζωοδόχος:                                    »

Πίνδος Κόνιτσας – Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά:               »

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Α.Ε. Μικρασιατών:                           »

Κυριακή:

Ανατολή – Θύελλα Ελεούσας:                      15:30

Αγροτικός Καστρίτσας – Αετός Νήσου:             »

Π.Α.Ο. Κουτσελιού – Πράμαντα:                       »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Κρίνονται πολλά στη μάχη της Ανατολής, σημαντικά ματς και στη Β' Κατηγορία

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 20η αγωνιστική:

Σάββατο:

Σταυράκι – Λαψίστα:                                              15:00

Δόξα Αναργύρων – Π.Α.Σ. Περίβλεπτος:                15:30

Αετός Πρωτόπαππας – Αλμυρός Βουνοπλαγιάς:          »

Κυριακή:

Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Αμπελόκηποι:                                      12:00

Πωγωνάτος – Αστήρ Αμφιθέας:                               15:30

Π.Α.Σ. Αγίας Μαρίνας – Π.Α.Ο. Κρύας:                         »

Κληματιά – Πασσαρών Ροδοτοπίου:                            »

Πανζαγορισιακός – Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου:         »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Κρίνονται πολλά στη μάχη της Ανατολής, σημαντικά ματς και στη Β' Κατηγορία

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 20η αγωνιστική:

Σάββατο:

Τιτάν Λογγάδων – Αετός Χαροκοπίου:    15:30

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Π.Α.Σ. Κάστρο:      »

Κυριακή:

Κραψήτες-Καππαδόκες – Παντελεήμων Δροσοχωρίου:   15:30

Δαφνούλα – Α.Ο. Κόντσικας:                                              »

Ολυμπιακός Βοτανικού – Κοσμηρά:                                     »

Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου – Αναγέννηση Ελληνικού:                »

Ρόνα Ανηλίου – Ραφταναίοι:                                                »

Αετός Αετορράχης – Α.Ε. Πλατανιάς:                               17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Κρύβει παγίδες η 11η στροφή

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 16η αγωνιστική:

Κυριακή:

Μαχητής Ιωαννίνων – Απείθαρχος:    12:00

Καμποχώρια – Νεοχωρόπουλο:             »

Ρίζα – Ηπειρωτικός Μαρμάρων:         15:30

Π.Α.Ο. Πεντέλης – Φλόγα Πετσαλίου:    »

Δαβάκης – Ζίτσα:                                  »

Π.Α.Σ. Ατρόμητος – Π.Α.Ο. Κόνιτσας: 17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 16η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αετός Μ. Περιστερίου – Α.Ε. Γιάννενα:      17:00

Κυριακή:

Μουζακαίοι – Σταυραετός Συρράκου:       12:00

Χρυσοβίτσα – Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης:              13:00

Πύρρος Μπιζανίου – Πύρρος Βοτονοσίου: 15:00

Α.Ο. Αμέρου Μηλέας – Αχέρων Ρωμανού:      »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας