«Καθάρισε» στο δεύτερο η Πίνδος

9

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πήρε η Πίνδος Κόνιτσας που επικράτησε στην έδρα της Προοδευτικής Περάματος με 3-1 και έφτασε έτσι στους 16 βαθμούς.

Το ματς ξεκίνησε ευνοϊκά για τους «ακρίτες» που στο 9΄ ο Δημόπουλος με απ’ευθείας φάουλ έκανε το 1-0 ενώ στα επόμενα δέκα λεπτά έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τους Κυρτζόγλου και Μουρεχίδη.

Η Προοδευτική προσπάθησε και αντέδρασε έχοντας αφ’ενός μεν δοκάρι με τον Λάππα ενώ στο 38΄ ο Μπισέλας πήρε την μπάλα βγήκε τετ α τετ με τον Γεωλδάση πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-1.

Η επανάληψη ανήκε εξ’ολοκλήρου στην ομάδα του Στέλιου Σιώτα που ξεκίνησε με καλές ευκαιρίες του Δημόπουλου και του Λάμπρου και στο 70΄ κέρδισε πέναλτι όταν ο Μουρεχίδης ανατράπηκε από τον Κόρρο. Ο «παθών» το εκτέλεσε κάνοντας το 2-1, ενώ στο 86΄ ο Σπανός έκανε τη σέντρα και ο Γαλανός με κεφαλιά το τελικό 3-1 σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο.

Διαιτησία: Κατσικογιαννης (Διαμάντης, Σταματελόπουλος)

Κόνιτσα: Γεωλδάσης, Βλάχος Χ., Ζαχαρόπουλος, Ρούστα (46΄ Ράγγας), Σπανός Α., Μήτσος, Λάμπρου (86΄ Σπανός Δ.), Κυρτζόγλου Α., Κυρτζόγλου Σ. (46΄ Γαλανός), Δημόπουλος, Μουρεχίδης (89΄ Χαλούλος)

Πέραμα: Κόρρος, Σταματόπουλος (83΄ Λιανός), Μπαρούτας, Παλάσκας, Ντόβας Γ., Μηλίτσης, Λάππας (75΄ Βούρτσης), Στάθης (67΄ Σίμος), Ντοντοβέτσι (30΄ Μπισέλας), Μανιώτης, Δούβλης.