Έκοψε βαθμούς η Κοσμηρά από τον Αστέρα!!!

13

Την πρώτη του ισοπαλία στο πρωτάθλημα παραχώρησε ο Αγροτικός Αστέρας που ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Κοσμηρά με τις δυο ομάδες ωστόσο να παραμένουν αήττητες.

Οι γηπεδούχοι έκαναν πολύ καλή εκκίνηση στο παιχνίδι και κατάφεραν να είναι καλύτεροι από τον αντίπαλο τους στα πρώτο ημίχρονο.

Στο 31΄ μάλιστα μπήκαν μπροστά στο σκορ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Φερούλης βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή με τον Τσούρη που έχασε τετ α τετ αλλά από εκεί και μετά ο Αγροτικός Αστέρας ισορρόπησε και απείλησε.

Στο 65΄ ο Ηλίας έχασε «χρυση» ευκαιρία να ισοφαρίσει ενώ στο 72΄ πραγματοποιήθηκε η ισοφάριση, όταν ο Παππάς έβγαλε την ασίστ στον Γκέγκα και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-1.

Από εκεί και μετά η Κοσμηρά είχε δύο ακόμα καλές στιγμές με τον Φερούλη και τον Νιτσιάκο να πάρει τη νίκη.

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Κόλλιας, Διαμάντης)

Κοσμηρά: Μακρής, Νάκιας, Βραζιτούλης (82΄ Μπάρκας), Ζήσης, Περώνης, Νούσης, Τσούρης, Ζάραγκας (67΄ Ζώτος), Φερούλης, Μάης (57΄ Σιουκουλάνη), Νιτσιάκος

Αγροτικός Αστέρας: Αρχοντάκης, Ηλίας Μ., Τάσσος (46΄ Ρούμπης), Κλείτσας, Δρόσος, Τσουμάνης, Φαρμάκης (70΄ Γκόνης), Καράβας (46΄ Παππάς), Κτενάς (46΄ Στραγάλης), Ηλίας Μ., Γκέγκα

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ