Εύκολα ο Αστέρας!!!

18

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα του Αγροτικού Αστέρα αφού επικράτησε με 4-1 της Κρύας και παραμένει στην δεύτερη θέση πίσω από την Θύελλα Κατσικάς.

Η ομάδα του Αλέκου Τάτση ήταν καταιγιστική από την αρχή και μόλις στο 9΄ άνοιξε το σκορ όταν ο Αλεξίου πήρε την μπάλα από την μέσα γραμμή, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ νίκησε και τον Μπαλαούρα κάνοντας το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ηλίας Μ. «έγραψε» το 2-0 με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 28΄ οι φιλοξενούμενοι έδειξαν κάποια αξιόλογα στοιχεία και κατάφεραν να μειώσουν όταν ο Μπαμπούλιας Η. έκανε την πάσα στον Μάντζο και εκείνος με πλασέ το 2-1, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου, λίγο έλειψε να ισοφαρίσει όταν ο Μπαμπούλας Α. βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ο Αρχοντάκης είπε «όχι».

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» μπήκαν φουριόζοι και στο 46΄ο Αλεξίου πάσαρε στον Φερούλη εκείνος έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει εκ νέου στα δίχτυα του Μπαλαούρα.

Στο 50΄ αποβλήθηκε για την Κρύα ο Στόλης με απευθείας κόκκινη κάρτα καθώς έσπρωξε τον διαιτητή ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ρούμπης έχασε σπουδαία ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ όταν σε άδειο τέρμα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Το «κερασάκι στην τούρτα» μπήκε στο 74΄ όταν μετά από κόντρα η μπάλα έφτασε στον Αλεξίου και εκείνος με υπέροχο σουτ 15 μέτρα έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτησία: Χατζηπαναγιώτου (Λιόντος, Χαρίσης)

Αγροτικός Αστέρας: Αρχοντάκης, Ηλίας Α., (46΄ Κουλούρης), Ηλίας Μ., (46΄ Στραγάλης), Τάσσος, Δρόσος, Φάρμάκης, Αλεξίου, Τσουμάνης, Φερούλης (66΄ Τασιούλας), Ηλίας Μ., Ρούμπης (52΄ Ζότα)

Κρύα: Μπαλαούρας, Λατίφι, Στόλης, Μπαμπούλιας Α., Λαδιάς, Οικονόμου, Τζούμας, Κουκοδήμος, Μπαμπούλιας Α., Μάντζος, Μπαμπούλιας Η.

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα, και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ