Διπλό στην Κόνιτσα και παραμένει ψηλά

20

Και στην Κόνιτσα συνεχίστηκε η καλή πορεία της Αγίας Μαρίνας στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής.

Οι φιλοξενούμενοι επιβλήθηκαν με 0-2 επί της Πίνδου. Αμφίρροπο ήταν το παιχνίδι στο α’ ημίχρονο. Η Αγία Μαρίνα απείλησε με τρία στημένα.

Από την πλευρά της η Κόνιτσα απείλησε με Χαλούλο και Μήτσιο.

Στο 45΄από αδράνεια της άμυνας ο Πασχάλης το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Κόνιτσα προσπάθησε να βγει μπροστά ενώ η Αγία Μαρίνα οπισθοχώρησε.

Η Πίνδος έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λάμπρου την προσπάθεια του οποίου έδιωξε η άμυνα στη γραμμή.

Στις καθυστερήσεις ο Παπαρούνας, από μπαλιά Κυριακίδη, με πλασέ το 0-2.

Στο 80’ ο Σερέτης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για διαμαρτυρία, όπως και στο 88’ είδε επίσης με απευθείας κόκκινη το δρόμο για τα αποδυτήρια και ο Σπανός, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν με 10 τον αγώνα.

Διαιτησία: Νέος (Διάμαντης-Κυριαζή).

ΠΙΝΔΟΣ: Γεωλδάσης, Σπανός Χ., Καλές, Ζαχαρόπουλος, Σπανός Α. (70’ Σπανός Δ.), Μήτσος (46’ Δημοπουλος), Κίτσιος, Κυρτσόγλου, Γαλανός (75’ Τσαλιαμάνης), Χαλούλος (46’ Λάμπρου), Μουρεχίδης.

ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ: Κοττίκας, Σερέτης, Ζουμπούλης (70’ Παπανικολάου), Λικάι, Παππάς, Πασχάλης, Ζώνιος (78’ Ιορδανίδης), Παπαρούνας, Τσίκας, Γιαννέτας (90’ Κυριακίδης), Γεωλδάσης Α.