Απτόητοι οι Χουλιαράδες…

11

Συνεχίζει ψηλά και μέσα στην τετράδα η Α.Ε. Χουλιαράδων που επικράτησε της Κοσμηράς εκτός έδρας με 0-2, με τους γηπεδούχους όμως να βρίσκονται σε επικίνδυνη θέση και συγκεκριμένα στην 11η θέση που οδηγεί στους αγώνες play out.

Το ματς ήταν καλό με λίγες φάσεις και τους ποδοσφαιριστές του Πέτρου Σιούλη να μπαίνουν κυρίως αμυντικά στο γήπεδο. Από την άλλοι οι παίκτες του Σπύρου Τασιούλα ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι στο 10΄ με τον Μιχαηλίδη που έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ και στο 12΄ όταν ο Κακαράντζας εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

Από το 20λεπτό η Κοσμηρά ανέβηκε και ευτύχησε να φτάνει συχνά στην αντίπαλη περιοχή χωρίς όμως αποτέλεσμα. Νούσης και Τζάγκας έχασαν τρεις ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.

Όμως στο 35΄ οι Χουλιαράδες ήταν αυτοί που σκόραραν όταν ο Κακαράντζας έκανε τη σέντρα ο Μιχαηλίδης στριφογύρισε στην περιοχή και με πλάσε έκανε το 0-1.

Στο 41΄ ο Ζάραγκας έχασε σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει το παιχνίδι όταν από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Θεμελή.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρέθηκαν από νωρίς με αριθμητικό μειονέκτημα καθώς στο 52΄ο Νούσης σε ένα επικίνδυνο μαρκάρισμα αντίκρισε την κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από τον διαιτητή Χατζηπαναγιώτου μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες.

Η ομάδα των Χουλιαράδων βρήκε τους διαδρόμους να πετύχει ένα ακόμα γκολ όταν στο 70΄ ο Δάσκαλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γεράσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Διαιτησία: Χατζηπαναγιώτου (Κάσσος, Λιόντος)

Κοσμηρά: Μακρής, Τσούρης, Γκούμας, Νάκιας, Ζήσης, Νούσης, Ζώτος, Τζάγκας, Ζάραγκας, Νιτσιάκος, Λιβέρης (87΄ Μπέτας)

Χουλιαράδες: Θεμελής, Μιχαηλίδης, Κρανάς, Κακαράντζας, Μιχάλης, Τζαλλας, Γεράσης, Πρέμος (55΄ Σκλιβανίτης), Τάτσης Γ. (82΄ Κούτλας), Δάσκαλος, Τάτσης Α. (51΄ Γρίβας).