Τετράστερος …Αστέρας στη Λιμνοπούλα

104

Τετράστερος εμφανίστηκε ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά στο γήπεδο της Λιμνοπούλας, στο ματς που «άνοιξε» την 6η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ.

Η ομάδα του Παρακαλάμου, κέρδισε τους γηπεδούχους Αμπελόκηπους με 4-0. Στο άλλο Σαββατιάτικο ματς για την Α’ Κατηγορία, Κένταυρος Μουσιωτίτσας και Προοδευτική Περάματος ήρθαν ισόπαλοι χωρίς γκολ.

Στη Γ’ Κατηγορία, ένα ακόμα ματς (το δεύτερο από τα τρία) του Ολυμπιακού Ιωαννίνων, δεν έγινε, διότι δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.

Συνοπτικά τ’αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 14 και 15 Οκτώβρη, έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία, 6η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αμπελόκηποι – Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά: 0-4 (Πατσούρας πεν, Νούσης, Άμρο, Γκόνης)

Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Προοδευτική Περάματος: 0-0

Κυριακή:

Π.Α.Σ. Κράψης – Θρίαμβος Σερβιανών:             12:30

Βελισσάριο – Πράμαντα:                                    15:30

Αετός Νήσου – Ανατολή:                                       »

Πασσαρών Ροδοτοπίου – Θύελλα Ελεούσας:          »

Π.Α.Ο. Κρύας – Χουλιαράδες:                                 »

Α.Ε. Μικρασιατών – Θύελλα Κατσικά:                 19:30

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Στην Κράψη δοκιμάζεται ο Θρίαμβος

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 6η αγωνιστική:

Σάββατο:

Καρυές – Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου: 0-2

Αστήρ Αμφιθέας – Κόντσικα: 0-3 (Παντελέων, Κωστής, Πασσάδης)

Σταυράκι – Πίνδος Κόνιτσας: 1-0 (Τσιγαρίδας πεν)

Κυριακή:

Aπείθαρχος – Πωγωνάτος:                             15:00

Zωοδόχος – Π.Α.Σ. Κάστρου:                            »

Π.Α.Σ Περίβλεπτος – Α.Ε. Γιάννενα:                15:30

Π.Α.Σ. Αγ. Μαρίνας – Πανζαγορισιακός:              »

A.Π.Ο.Ε.Λ. – Κληματιά:                                    17:30

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Στην Κράψη δοκιμάζεται ο Θρίαμβος

 

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 6η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Ο. Κουτσελιού – Αναγέννηση Ελληνικού: 2-1 (Δάσκαλος, Καμποτάς – Κακαράντζας αυτ)

Π.Α.Σ. Μετσόβου – Παντελεήμων Δροσοχωρίου: 2-1

Κυριακή:

Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου – Ρόνα Ανηλίου:                 15:30

Τιτάν Λογγάδων – Πήγασος:                                      »

Πεδινή – Πλατανιάς:                                                   »

Αγροτικός Κατσρίτσας – Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου:          »

Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης – Ολυμπιακός Βοτανικού:                »

Κοσμηρά – Δαφνούλα:                                           17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β΄Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Στην Κράψη δοκιμάζεται ο Θρίαμβος

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 3η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αετός Πρωτόπαππα – Ολυμπιακός Ιωαννίνων: Δεν διεξήχθη

Νεοχωρόπουλο – Α.Ε. Λαψίστας: 1-2

Φλόγα Πετσαλίου – Καμποχώρια: 4-0

Κυριακή:

Ηπειρωτικός Μαρμάρων – Μαχητής Ιωαννίνων:  12:00

Π.Α.Ο. Πεντέλης – Δαβάκης:                                  »

Ζίτσα – Π.Α.Σ. Αλμυρός:                                        »

Ρίζα – Δόξα Αναργύρων:                                    15:00

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ΄Κατηγορία, Β΄’Ομιλος, 3η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Ατρόμητος – Κραψήτες-Καππαδόκες: 2-1 (Καπελιάρης, Ράπτης – Ευθυμίου)

Αετός Αετορράχης – Αετός Μ. Περιστερίου: 3-3

Π.Α.Ο. Ιωαννίνων – Ραφταναίοι: 19:30

Κυριακή:

Μουζακαίοι – Επισκοπικό:                                 12:00

Πύρρος Βοτονοσίου – Χρυσοβίτσα:                  13:00

Αετός Χαροκοπίου – Αχέρων Ρωμανού:            15:30

Α.Ο. Αμέρου Μηλέας – Σταυραετός Συρράκου:     »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας