Απολαυστική εξάρα ο Αγροτικός!!!

121

Για άλλη μια φορά ο Αγροτικός Καστρίτσας έκανε το καθήκον του και κατάφερε να επιβληθεί σε ακόμα ένα ματς αυτή τη φορά της Κρύας, καθώς επικράτησε με 6-0 και συνεχίζει το κυνήγι της πρωτοπόρου Κατσικάς.

Το παιχνίδι ήταν ένα διαρκής μονόλογος των γηπεδούχων καθώς από την αρχή επέβαλαν τον ρυθμό τους. Μάλιστα την πρώτη καλή στιγμή οι γηπεδούχοι είχαν μόλις στο 3΄ καθώς ο Γιάκος επιχείρησε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Θανάσης με ένα διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή άνοιξέ το σκορ κάνοντας το 1-0.

Η Καστρίτσα συνέχισε τον επιθετικό της μονόλογο και στο 15΄ είχε ακόμα ένα δοκάρι με τον Αναστασιάδη, ενώ στο 20΄ μετά από κόρνερ ο Θανάσης έκανε την κεφαλιά, αλλά έδιωξε Μπαμπούλιας Α. πάνω στη γραμμή.

Τρία λεπτά αργότερα είχε άλλη μια καλή στιγμή όταν Ορφανός και Θανάσης δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Μπαλαούρα, που αποσόβησε τις προσπάθειες και των δύο.

Στη συνέχεια ο Θανάσης έχασε άλλες δυο καλές στιγμές, ενώ στο 42΄ ο Διαμαντόπουλος με πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

Το Β΄ μέρος ήταν ακόμα πιο ενθουσιώδες καθώς με το «καλημέρα» η Καστρίτσα πέτυχε ακόμα ένα γκολ όταν ο Ορφανός έκανε το σουτ, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Διαμαντόπουλος με πλασέ έκανε το 3-0.

Στο 56΄ ο Θανάσης είχε ένα ακόμα δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα πέτυχε δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμορφώνοντας το 4-0.

Και ενώ το παιχνίδι είχε ήδη κριθεί ο Αγροτικός συνέχισε να κάνει ο,τι θέλει στο γήπεδο και στο 76΄ ο Τσεκούρας «έσπασε» την μπάλα από δεξιά και ο Λατίφι στην προσπάθεια του να διώξει έκανε το 5-0.

Τέλος στο 87΄ μετά από ωραία μπαλιά στον Θανάση εκείνος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 6-0, πραγματοποιώντας χατ-τρικ.

Διαιτησία: Τασιούλας (Σιαμέτης, Γκέλης)

Καστρίτσα: Γρηγοριάδης, Δοβανάς, Διαμαντόπουλος, Μπίζιος, Σιουκουλάνι (60΄ Κύρκος), Αναστασιάδης (56΄Τσεκούρας), Μπιστιόλης (75΄ Γκούβας), Γιάκος, Θανάσης, Ορφανός, Ναυρόζογλου (60΄ Σπαλιάρας).

Κρύα: Μπαλαούρας, Συμεωνίδης, Μπαμπούλιας Α., Καραγεώργος (62΄ Τζούμας), Στόλης, Τζώρτζης, Κουκοδήμος (52΄ Δημητρίου), Μπάφας (56΄ Οικονόμου), Μάντζαρης, Μάντζος, Ιακωβίδης (52΄ Λατίφι).

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα, και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ