Αναβολή στο Μέτσοβο, με Κράψη ο Αγρ. Αστέρας

28

Συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ, και για την 14η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας, αναβλήθηκε το σημαντικό ματς ανάμεσα στο Μέτσοβο και την Ανατολή, λόγω καιρικών συνθηκών.

Ο πρωτοπόρος Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά υποδέχεται τον ΠΑΣ Κράψης, ενώ η Θύελλα Ελεούσας θα πάρει ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Μουσιωτίτσα, που δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα.

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αγώνες ανάμεσα στον Αετό Νήσου και τη Θύελλα Κατσικά, όπως και αυτός των ανεβασμένων τελευταία Α.Ε. Μικρασιατών και Αγροτικού Καστρίτσας.

Για τη Β’ Κατηγορία, ξεχωρίζει το ντέρμπυ κορυφής του Β’ Ομίλου, ανάμεσα στην Κοσμηρά και την Κόντσικα.

Το πρόγραμμα της Α’ και Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 15 και 16 Δεκέμβρη, έχει ως εξής:

Αναβολή στο Μέτσοβο, με Κράψη ο Αγρ. Αστέρας

Α’ Κατηγορία, 14η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Ο. Κουτσελιού – Χουλιαράδες:         15:00

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Ανατολή:   αναβολή

Ζωοδόχος – Προοδευτική Περάματος:   15:00

Κυριακή:

Θύελλα Ελεούσας – Κένταυρος Μουσιωτίτσας: –

Α.Ε. Πραμάντων – Πίνδος Κόνιτσας:                 15:00

Αετός Νήσου – Θύελλα Κατσικά:                           »

Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά – Π.Α.Σ. Κράψης:            »

Α.Ε. Μικρασιατών – Αγροτικός Καστρίτσας:           »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας      

Θ'αλλάξει ένοικο το ρετιρέ;   

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 14η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αλμυρός Βουνοπλαγιάς – Δόξα Αναργύρων:  15:00

Π.Α.Σ. Περίβλεπτος – Σταυράκι:                          »

Αμπελόκηποι – Π.Α.Σ. Αγίας Μαρίνας:                  »

Λαψίστα – Π.Α.Ο. Κρύας:                                     »

Κυριακή:

Πανζαγορισιακός – Αστήρ Αμφιθέας:          15:00

Αετός Πρωτόπαππας – Α.Π.Ο.Ε.Λ.:                  »

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου – Κληματιά:         »

Πασαρών Ροδοτοπίου – Πωγωνάτος:              »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Δεν τους άφησε περιθώρια…

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 14η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Παντελεήμων Δροσοχωρίου:  15:00

Αετός Χαροκοπίου – Ολυμπιακός Βοτανικού:                     »

Αναγέννηση Ελληνικού – Κραψήτες-Καππαδόκες:         17:15

Κυριακή:

Α.Ε. Πλατανιάς – Τιτάν Λογγάδων:                     15:00

Π.Α.Σ. Κάστρου – Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου:              »

Ραφταναίοι – Δαφνούλα:                                        »

Κοσμηρά – Κόντσικα:                                             »

Αετός Αετορράχης – Ρόνα Ανηλίου:                    17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας