Αναμενόμενη ήττα για τα Γιάννενα WFC από τον Αρη

14
  • Νικηφόρο, πετυχαίνοντας μια ευρεία νίκη, ήταν νωρίτερα το πέρασμα της γυναικείας ομάδας του Αρη από το Αθλητικό κέντρο Epirus sport, αφού για την 10η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας, επικράτησε τηςαντίστοιχης των Ιωαννίνων με 1-6, παραμένοντας στο «κυνήγι» του ΠΑΟΚ.

Η γηπεδούχος ομάδα παρουσιάστηκε αποδεκατισμένη, καθώς πολλές ήταν οι απουσίες λόγω τιμωριών και τραυματισμών, με την Νικοπούλου να είναι η μοναδική παίκτρια στον «κυανόλευκο» πάγκο.

Με μεγάλη πρωταγωνίστρια από πλευράς φιλοξενούμενων την Γεωργαντζή, η οποία είχε δύο ασίστ και ένα γκολ, η ομάδα του Αρη ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο, έχοντας ισχυρό προβάδισμα, με διαφορά τρία τέρματα.

Από το 63’ τα Γιάννενα έπαιζαν με 10 παίκτριες, καθώς αναγκάστηκε να αποχωρήσει η Χατζηλαζάρου, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για ρήξη. Ο προπονητής των γηπεδούχων έκανε εσωτερική αλλαγή περνώντας στη θέση της τερματοφύλακα, την Υφαντή.

Η ομάδα του Αρη σε ένδειξη fair play πέντε λεπτά αργότερα έβγαλε από τον αγωνιστικό χώρο την Τσιγγελίδου, με αμφότερες τις ομάδες να ολοκληρώνουν με 10 παίκτριες.

Τελευταία σκόρερ για την ομάδα του Αρη ήταν η Πελεκούδα, η οποία σήμερα βρέθηκε αντιμέτωπη απέναντι στην πρώην της ομάδα.

Ακολουθεί διακοπή λόγω εθνικών και τα Γιάννενα WFC, που εξακολουθούν να βρίσκονται στην τελευταία θέση, έχουν δύσκολη έξοδο το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο στο Ηράκλειο, με τον ΟΦΗ.

Φιλμ αγώνα:

3’ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ από την Γεωργαντζή, η Τζόρτζεβιτς με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ!

9’ Μακρινό δυνατό σουτ της Γεωργαντζή, αποκρούει με δυσκολία η Χατζηλαζάρου.

15’ ΓΚΟΛ! Ασίστ της Γεωργαντζή, η Κοκοβιάδου με σουτ «κεραυνό» διπλασιάζει τα τέρματα!

20’ ΓΚΟΛ! Η Γεωργαντζή σουτάρει από το κέντρο, η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα!

37’ Η Τζόρτζεβιτς σουτάρει εξ’ επαφής, πέφτει και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ η Χατζηλαζάρου.

39’ Εκτέλεση φάουλ της Γεωργαντζή, η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι.

55’ ΓΚΟΛ! Μπαλιά της Κοκοβιάδου στην Τζόρτζεβιτς, η δεύτερη με κοντινή προβολή κάνει το 0-4!

68’ Σουτ δυνατό της Μανταντζή από το κέντρο, η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι.

82’ ΓΚΟΛ! Η Ράπτη βγαίνει σε γρήγορη αντεπίθεση για τα Γιάννενα, κάνει ψηλοκρεμαστό σουτ και μειώνει σε 1-4!

• 83’ ΓΚΟΛ! Η Κοκοβιάδου κάνει ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, σουτάρει δυνατά και κάνει το 1-5!

89’ ΓΚΟΛ! Η Πελεκούδα κάνει δυνατό σουτ και «γράφει» το τελικό 1-6!

Διαιτησία : Πολυχρονίου (Σιδερίδης, Τριανταφυλλίδης)

Συνθέσεις:

Γιάννενα WFC (Σπυριδωνίδης): Χατζηλαζάρου, Ζαχαράτου, Καραγιαννίδου, Γιωτίτσα, Ράπτη, Τσιούρη, Νικολάου, Μήτα (46’ Νικοπούλου), Υφαντή, Αρσένη, Ντόβα

Αρης (Κοκοβιάδης): Βήκα, Βουτσά (46’ Γεωργαλή), Πύθουλα, Μελισσιού, Πελεκούδα, Τζόρτζεβιτς (79’ Σοφιολάκη), Μανταντζή, Γεωργαντζή (61’ Παντελίδου), Τσιγγελίδου, Μουστάκη (65’ Μίμη),Κοκοβιάδου