Αγχωτική πρόκριση για το Πέραμα!

77

• Αγχωτική πρόκριση για το Πέραμα.

Το γκολ του Χαμπίμπη ήταν τελικά αρκετό για να δώσει την πρόκριση, στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών, στο Πέραμα, που επικράτησε νωρίτερα στην έδρα του Νησιού με 0-1!

Ένα δυνατό παιχνίδι έγινε στο Νησί, με την κατοχή μπάλας να ανήκει κυρίως στους
    φιλοξενούμενους, έχοντας χάσει δύο κλασικές ευκαιρίες, αρχικά με τον Χαμπίμπη και εν
    συνεχεία με τον Φώτη για να πετύχουν γκολ.
    Στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα του Περάματος έχασε κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, σε τετ α τετ, που είχε ο Γιωτάκης αλλά το σουτ που έκανε, το εξουδετέρωσε ο Γκάμας.
    Λίγα λεπτά αργότερα το επιθετικό παιχνίδι των φιλοξενούμενων «καρποφόρησε» τελικά με τονΧαμπίμπη, ο οποίος με τεχνικό σουτ από το ύψος της περιοχής έδωσε το γκολ στην ομάδα του, χαρίζοντάς της παράλληλα και την πρόκριση.
    Το Πέραμα προσπάθησε στη συνέχεια να σιγουρέψει τη νίκη, με τους Τάτση και Μαργώνη να πιέζουν και να χάνουν αμφότεροι από μία ευκαιρία, ενώ στο τέλος οι γηπεδούχοι πάλεψαν για την ισοφάριση, με τον Ζαρογιάννη να χάνει και αυτός κλασική ευκαιρία, όταν η κεφαλιά που επιχείρησε, πέρασε για λίγα εκατοστά έξω.
    Επιμέλεια: Ράνια Κρικώνη