Πήρε το ντέρμπι, συνεχίζει να κυνηγάει η Θύελλα

12

Στην δεύτερη θέση μετά της νίκη της, πέρασε η Θύελλα Κατσικάς που επικράτησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής του Αγροτικού Αστέρα με 1-0.

Η ομάδα του Αλέκου Τάτση ξεκίνησε δυναμικά την αναμέτρηση και ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο μέρος.

Μόλις στο 5΄ ο Ηλίας Μ. ανατράπηκε από τον Βαρτζιώτη με τον διαιτητή κ. Ζαμπαλά να δείχνει πέναλτι. Ο Τσουμάνης το εκτέλεσε αλλά έστειλε την μπάλα άουτ χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στη συνέχεια η ποιότητα του παιχνιδιού ήταν μέτρια και τις δυο ομάδες να χάνουν κάποιες ευκαιρίες και τον Αγροτικό Αστέρα να δείχνει επηρεασμένος από το χαμένο πέναλτι.

Στην επανάληψη η ομάδα του Πέτρου Κοντοδήμα ήταν αυτή που ανέβασε την απόδοση της και έδειξε περισσότερο πάθος.

Στο 64΄ ο Ασωνίτης βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε το δυνατό σουτ και άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Τσουμάνης κάνει το δεύτερο φάουλ και αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και την αποβολή του από τον αγωνιστικό χώρο.

Η Θύελλα κατάφερε να κρατήσει το σκορ που της έδωσε την πολύτιμη νίκη.

Διαιτησία: Ζαμπαλάς (Θανασιάς, Λιόντος)

Κατσικά: Διαμάντης, Αντωνίου, Λισγάρας, Πότσης, Τάτσης (83΄ Πεχλιβάνης), Γούλας, Κωνσταντινίδης (89΄ Γιαννάκης), Βαρτζιώτης Β. (36΄ Γιωτάκης), Νάκος, Ασωνίτης (90΄ Καλογερόπουλος), Βαρτζιώτης Π.

Αγροτικός Αστέρας: Αρχοντάκης, Σταγάλης (71΄ Ρούμπης), Ηλίας Μ. (87΄ Γκόνης), Τάσσος, Δρόσος, Τσουμάνης, Φαρμάκης (71΄ Κλείτσας), Κτενάς (48΄ Ηλίας Α.), Γκέγκα, Ηλίας Μ., Αλεξίου.