Εμφάνιση τεσσάρων αστέρων από την Κ-15 του ΠΑΣ

130

• Διθυραμβική νίκη πήρε το πρωί η Κ-15 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς για την 12η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος, επικράτησε της Ξάνθης με 4-0, στο Αθλητικό Κέντρο Epirus.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Τσιούτσιος, ο οποίος μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζώνιου, πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 24’ ο Δημητρέλος έκανε το σουτ, με τη μπάλα από κόντρες να καταλήγει στα δίχτυα, κάνοντας έτσι το 2-0.
    Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μπούμπας έκανε μακρινό συρτό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει
    ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Τσιούτσιος και πάλι,
    μετά από κόρνερ του Ζώνιου, πήρε την κεφαλιά και έκανε το 3-0.
    Στο 71’ ο Ζιπίδης εκτέλεσε το φάουλ, έβγαλε ο Ψεύτης, στη συνέχεια της φάσης μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ και πάλι ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ απομάκρυνε.
    Δύο λεπτά αργότερα ο Μάκης βγήκε σε τετ α τετ με τον Σιαμάτα, με τον τερματοφύλακα της Ξάνθης να βγάζει τη μπάλα σε κόρνερ.
    Στο 78’ ο Δημητρέλος με σουτ, «έγραψε» το τελικό 4-0.
    Ο ΠΑΣ μετά το σημερινό «τρίποντο» ανέβηκε στους 15 βαθμούς, ανεβαίνοντας προσωρινά στη δεύτερη θέση αλλά αρκετά πίσω από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, που αυτήν την αγωνιστική έχει ρεπό.
    Διαιτησία: Μάντζιος (Αγοράς, Χαρίσης)
    ΠΑΣ Γιάννινα (Ανθυμιάδης): Ψεύτης, Σακκάς, Περβανάς, Ζιάβρος, Τσιούτσιος (Απρίλης),
    Παππάς, Μάκης (Κύρκος), Μπούμπας (66’ Κιρτσόγλου), Καφεντζής (60’ Ζιώγας), Ζώνιος,
    Δημητρέλος (Παπαστράτος)
    Ξάνθη: Σιαμάτας, Βαφειάδης, Καλαιτζής (51’ Μπίλιας), Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ισακίδης,