Μια Ελληνική ομάδα πρωταθλήτρια στη Γερμανία

158

Μια  Ελληνική ομάδα στέφθηκε πρωταθλήτρια σε μια κατηγορία του Γερμανικού πρωταθλήματος .

Συγκεκριμένα η F.C HELLAS AUGSBURG στο ντέρμπι κορυφής με την F.C Alba Augsburg ισοφάρισε στο 92΄λεπτό της συνάντησης του αγώνα και κέρδισε έτσι την άνοδο στη μεγαλύτερη κατηγορία.

Καλύτερη η Ελληνική ομάδα η οποία είχε δυο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι στο 75΄,αλλά βρέθηκε να χάνει με 1-2 κόντρα στη ροή του αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει και να είναι αυτή που πανηγύρισε την άνοδο στη μεγαλύτερη κατηγορία.

Το δεύτερο γκολ της ομάδας όμως δεν άρεσε πολύ στους Αλβανούς η οποίοι στα λίγα λεπτά που απέμειναν έγιναν σκληροί και αντιαθλητικοί με αποτέλεσμα τη δημιουργία επεισοδίων,την εισβολή Αλβανών φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο και τη διακοπή του αγώνα.

Συγχαριτήρια λοιπόν στην Ελληνική ομάδα γι αυτή της την επιτυχία.