Ήττα για τα κορίτσια της Ανατολής

25

Τη δεύτερη φετινή ήττα γνώρισε νωρίτερα στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, η γυναικεία ομάδα της Ανατολής, καθώς για την 3η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Κατηγορίας ηττήθηκε από τους Λύκους Αιγιαλείας με 7-0.

Οι φιλοξενούμενες έπαιξαν απελευθερωμένα από το άγχος, καθώς γνώριζαν εκ των προτέρων τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, αφού οι γηπεδούχες είναι πιο έμπειρες, καθώς είναι η τρίτη χρονιά για εκείνες, που συμμετέχουν στην κατηγορία. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Ανατολής είναι στις 6 Γενάρη, με τον Ατρόμητο Ζαρλουχέικων εντός έδρας.

ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

9′ ΓΚΟΛ! Η Μητροπούλου κάνει ψηλοκρεμαστό σουτ και στέλνει τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του τέρματος και κάνει το 1-0!

16′ Η Παπαδοπούλου δίνει στη Λαλιώτη, η οποία σουτάρει και αποκρούει η τερματοφύλακας της Ανατολής.

10′ Η Λαλιώτη δίνει στη Μητροπούλου, η δεύτερη σουτάρει και η μπάλα βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

24′ Η Δασκάλου κάνει μακρυνό σουτ, και η μπάλα περνάει άουτ.

33′ Η Παπαδοπούλου πασάρει στην Παπαπέτρου, η δεύτερη σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, η Παπαδοπούλου πήρε το «ριμπάουντ» και στέλνει τη μπάλα άουτ.

38′ Έχουμε πέναλτυ για την ομάδα των Λύκαινων σε ανατροπή της Παπαπέτρου.

39′ ΓΚΟΛ! Η Λαλιώτη εκτελεί εύστοχα το πέναλτυ και κάνει το 2-0!

50! ΓΚΟΛ! Η Λαλιώτη σουτάρει εντός περιοχής, και βάζει το 3ο γκολ για τη γηπεδούχο ομάδα!

55′ Η Παπαπέτρου παίρνει τη μπάλα, σουτάρει μέσα από την περιοχή και η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

57′ ΓΚΟΛ! Ασίστ της Λαλιώτη στην Παπαπέτρου, και η δεύτερη κάνει το 4-0!

65′ ΓΚΟΛ! Η Παπαδοπούλου κάνει το πλασέ, και κάνει το 6-0!

88′ Η Λαλιώτη κάνει ψηλοκρεμαστό σουτ και πετυχαίνει χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.

Διαιτητησία: Καλαμάρης (Σούζας, Λύσσαρης)

Λύκοι Αιγιαλείας: (Φιτσιάλος – Παπαϊωάννου): Βασιλείου, Νικολάου Δ. Νικολάου Χ, Παπαδοπούλου (70′ Καρβέλα), Γιαννοπούλου (56′ Ευγενοπούλου), Κοντογιάννη, Παπαδοπούλου, Φατσιά (56′ Ρούσσια), Παπαπέτρου, Λαλιώτη, Μητροπούλου.

Α.Ο. Ανατολής (Πανταζής): Κοσμά, Αθαναηλίδου, Μπάρλη, Γκουργκούλη, Πάνου, Δασκάλου, Πριλίγκου, Σπηλιά, Καϊτατζή, Φώτη, Χαραλαμποπούλου (63′ Καλαμπακιώτη)