Άνετα το 10/10 για τον Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

26
  • Για δέκατο συνεχόμενο παιχνίδι παρέμεινε αήττητος και πρωτοπόρος στη βαθμολογία ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς για την 10η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β’ κατηγορίας στο μπάσκετ ανδρών, επικράτησε στο Νέο κλειστό, των Μαχητών Πειραματικού Πευκών, με 64-52.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Θεσσαλονίκης προέβαλε αντίσταση, με το σκορ να είναι 15-10 υπέρ των γηπεδούχων.

Η ψαλίδα μεταξύ των δύο ομάδων άνοιξε κατά πολύ στο δεύτερο, με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα του Θ. Κωστόπουλου, όντας 18 πόντους μπροστά.

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν, ελέγχοντας πλήρως το παιχνίδι και διατηρώντας τη μεγάλη διαφορά από τον αντίπαλο.

Ακολουθεί ένα κομβικό παιχνίδι την ερχόμενη αγωνιστική στον Λαγκαδά, με τον Ερμή, μια αρκετά δυνατή και δύσκολη ομάδα.

Δεκάλεπτα: 15-10, 42-24, 55-38, 64-52