Στην «επανάληψη» «καθάρισε» η Κ-17

19
  • Επιστροφή στις νίκες για την Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, που στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής υποδέχθηκε στο αθλητικό κέντρο Epirus την αντίστοιχη ομάδα της Α.Ε.Λ., νικώντας τη με 2-1.

Γρήγορο και με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να αγωνίζονται επιθετικά, δημιουργώντας επικίνδυνες στιγμές στις δύο εστίες.
    Με εκφραστή τον Κερίμ από αριστερά οι «βυσσινί» θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ψεύτη όμως να κρατάει ανέπαφη την εστία του.
    Ευκαιρίες δημιουργούσαν και οι γηπεδούχοι, που έγιναν όμως αποτελεσματικοί στο δεύτερο ημίχρονο, μετουσιώνοντας σε γκολ τις ευκαιρίες που είχαν.
    Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, με τους Γιαννιώτες μετά τη σημερινή τους νίκη, να περνάνε προσωρινά στη δεύτερη θέση.
    Φιλμ του αγώνα:
    3’ Ο Μιλτιάδης σουτάρει, η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι.
    4’ Δυνατό σουτ του Κερίμ, αποκρούει ο Ψεύτης.
    4’ Λάθος του Γώγου, σουτ του Λέκκα, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο.
    6’ Ο Ντόντης σουτάρει, αποκρούει ο Βασιλάκος.
    10’ Εκτέλεση κόρνερ, σουτ του Κερίμ, αποκρούει ο Ψεύτης.
    11’ Ο Κερίμ σουτάρει, βγάζει με τα πόδια ο Ψεύτης.
    18’ Εκτέλεση φάουλ του Ζώνιου, βγάζει σε κόρνερ ο Βασιλάκος.
    28’ Ο Ζώνιος σουτάρει, με τα πόδια βγάζει ο Βασιλάκος.
    38’ Εκτέλεση φάουλ του Ζώνιου, κεφαλιά του Ντόντη εξ’ επαφής, στην αγκαλιά του
    Βασιλάκου.
    56’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Κλεισούρας κάνει το πλασέ, ο Λέκκας κάνει το σουτ και στέλνει τη μπάλα
    στα δίχτυα!
    68’ ΓΚΟΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Ζώνιου, κεφαλιά πάσα του Ντόντη, κεφαλιά του
    Τσιούτσιου και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα!
    76’ Ο Τσουμάνης σουτάρει, διώχνει ενστικτωδώς ο Ψεύτης.
    83’ Ο Τσετσελάι σουτάρει δυνατά, με υπερέκταση διώχνει ο Ψεύτης.
    86’ Ο Λέκκας κάνει το πλασέ από κοντινή θέση, με τα πόδια βγάζει ο Βασιλάκος.
    94’ ΓΚΟΟΟΛ! Μετά από πίεση στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Τέλιος με πλασέ από κοντά
    διαμορφώνει το τελικό 2-1!
    Διαιτησία: Στεφάνου (Τίκας, Παπαλαζάρου)
  • ΠΑΣ Γιάννινα: Ψεύτης, Πεπόνης (46’ Ντούκας), Πόγιας (85 Κύρκος) Τσιούτσιος, Ντόντης, Παππάς, Κλεισούρας, Πλατιάς (64’ Κυρτζόγλου), Λέκκας, Ζώνιος ( 76’ Δημητρέλλος) Τασιούλας (46’ Μάκης)
    Α.Ε.Λ.: Βασιλάκος, Μπουζούκης, Τσατσελάς, Ταμπόσης, Τέλιος, Σουμπάσης, Γώγος (30’