Σάρωσε τον ΟΦΗ η Κ-19!

51

Σαν θύελλα χτύπησε τον ΟΦΗ η Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Μάριου Παναγιώτου, σάρωσε με 4-0 τον αντίπαλο της.

Η αλήθεια βέβαια, είναι ότι το σκορ αποτελεί «μαγική εικόνα», καθώς ο φιλοξενούμενος δημιούργησε φάσεις, και είχε δύο δοκάρια. Ο ΠΑΣ όμως, είχε την ουσία και έφτασε στην επιβλητική νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν επικίνδυνοι για τα αντίπαλα καρέ, όμως ο ΠΑΣ βρήκε τα δίχτυα.

Στο 14′, από μπαλιά του Τσούνη, ο Φίλιος με πλασέ το 1-0.

Στο 19′, σέντρα του Στουρνάκη, κεφαλιά του Κουράκη ελάχιστα άουτ.

Στο 23′, ο Ξενοπαπαδάκης το σουτ, άουτ.

Στο 24′ σούταρε ο Πήλιος, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 38′, ο Νυκοκυράκης βγήκε τετ-α-τετ, αλλά απέκρουσε ο Πατσούρας.

Στο 39′ σουτ του Ξενοπαπαδάκη, στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 40′, σέντρα το Καλαϊτζάκη, ο Νυκοκυράκης σε κενή εστία σούταρε άουτ.

Στο 44′, τετ-α-τετ του Πήλιου, η μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν, και μεγάλωσε το εύρος της νίκης.

Στο 46′, σουτ του Παπαδόπουλου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 48′, μακρυνό σουτ του Στουρνάκη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 51′, σουτ ου Ξενοπαπαδάκη στ’οριζόντιο δοκάρι.

Ο Περδίκης, ανέτρεψε τον Καραμποϊκη, πέναλτυ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαδόπουλος, και 2-0.

Στο 60′, δυνατό σουτ του Ξενοπαπαδάκη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 68′, από μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Πήλιος βγήκε τετ-α-τετ, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 75′, σέντρα του Τάτση από πλάγια, κεφαλιά του Καραμποϊκη και 3-0.

Στο 90′, δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Περδίκη, για ανατροπή και πέναλτυ. Το εκτέλεσε ο Πήλιος, και 4-0.

*Τον αγώνα παρακολούθησαν ο πρώην προπονητής της Κ-20 του ΠΑΣ, Χρήστος Αγγέλης, και ο προπονητής του ΟΦΗ, Νίκος Παπαδόπουλος.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Πατσιούρας, Σακκάς, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Τσούνης, Μπούμπας, Παπαδόπουλος (87′ Νάνος), Καραμποϊκης (82′ Μελιγγιώτης), Λιάππης (45′ Θεοχάρης), Πήλιος.

ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολοψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμτζής, Περδίκης, Στουρνάκης, Καλαϊτζάκης, Ξενοπαππαδάκης, Κουράκης (64′ Αζίζι), Παλιομύτογλου (64′ Μαρινάκης), Νοικοκυράκης (80′ Σταυρακάκης).

Διαιτητής: Τζόβας. Βοηθοί: Γεωργίου-Αγόρας.