Με «τρίποντο» μετά το ρεπό επέστρεψε η Κ-17 του ΠΑΣ

66

Νίκη που την ανεβάζει στους 19 βαθμούς πήρε νωρίτερα στο Αθλητικό Κέντρο Epirus η Κ-17 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος επικράτησε της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, με 3-1.

Οι Αγρινιώτες μπήκαν επικίνδυνα στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δύο σπουδαία τετ α τετ
για να ανοίξουν πρώτοι το σκορ. Οι γηπεδούχοι όμως σε ένα επιθετικό ξέσπασμα και στις
πρώτες τους δύο καλές στιγμές, ευτύχησαν να βάλουν ισάριθμα γκολ μέσα σε ένα λεπτό, με
τον εξαιρετικό σήμερα Καραμποίκη να είναι ο σκόρερ του πρώτου και ο δημιουργός με
εκπληκτική ασίστ του δευτέρου. Οι «κυανόλευκοι» είχαν στη συνέχεια τον έλεγχο του
αγώνα, σε ένα γρήγορο παιχνίδι, που το ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΣ να έχει ισχυρό
προβάδισμα.
Στο δεύτερο 45λεπτο και πάλι οι Αγρινιώτες ξεκίνησαν πιο δυνατά και σε διπλή ευκαιρία
που είχαν, κατάφεραν να μειώσουν και να ισορροπήσουν στη συνέχεια αρκετά το παιχνίδι.
Το αυτογκόλ όμως και η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μαντζάνη στο 84’,
σταμάτησαν εκεί τις όποιες ελπίδες είχαν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από τον
σημερινό αγώνα.
ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
3’ Ο Ευθυμίου έχει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει σε τετ α τετ που έχει με τον
τερματοφύλακα του ΠΑΣ, με τον Δούκα να διώχνει.
8’ Τετ α τετ του Παπαζή με τον Δούκα, πάλι ο πορτιέρο του ΠΑΣ δηλώνει «παρών».
11’ ΓΚΟΟΟΛ! Σουτ από τα αριστερά του Εμβραίζογλου, αποκρούει σε πρώτο χρόνο ο
Αρμυράς, στην επαναφορά ο Καραμποίκης με σουτ εξ’ επαφής κάνει το 1-0!
12’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Καραμποίκης βγάζει ασίστ στον Τάφα και ο δεύτερος με ωραίο πλασέ κάνει
το 2-0!
18’ Σουτ του Καραμποίκη, αποκρούει ο Αρμυράς.
25’ Ο Τάφα σουτάρει, βγάζει ο τερματοφύλακας του Αγρινίου.
36’ Ο Παπαζής βγαίνει σε τετ α τετ με τον Δούκα, αλλά στέλνει τη μπάλα έξω.
48’ Σουτ εξ’ επαφής του Καραμποίκη, βγάζει ο Αρμυράς.
49’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Μπελεβώνης σουτάρει δυνατά, αποκρούει αρχικά ο Δούκας, στην
επαναφορά της μπάλας, σουτ στην κίνηση από τον Ευθυμίου και η μπάλα καταλήγει στα
δίχτυα!

51’Ο Παπαζής σουτάρει εξ’ επαφής, δύσκολα με τα πόδια βγάζει ο Δούκας.

• 77’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Παππάς σεντράρει, ο Παναγιωτίδης στην προσπάθειά του να απομακρύνει, σουτάρει με τη μπάλα να καταλήγει στην εστία του!
    Διαιτησία: Ρούσσος Μπεκερτζής (Κωνσταντίνου, Ντομάρης)
    ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
    ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Δούκας, Μέγας, Ζωγάκης, Πόγιας, Ντόντης, Πλατιάς, Λέκκας (68’ Δήμου), Εμβραίζογλου (88’ Κασίμας), Καραμποίκης (85’ Κλεισούρας), Τάφα (60’ Παππάς), Σακκάς (54’ Ντάνας)
    ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αρμυράς, Κωνσταντόπουλος, Παναγιωτίδης (88’ Αγρογιάννης), Χαντούλης (81’ Καζάνας), Θεοτοκάτος, Ευθυμίου, Ντούλιας (65’ Καρατσέλης), Μαντζάκης, Παπαζής, Μπελεβώνης (78’ Φραγκούλης), Σκόνδρας