Ισόπαλο το φιλικό

75

Ισόπαλο έληξε το φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα με την Κέρκυρα, με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, και το τελικό 2-2 έδωσε την ευκαιρία στους προπονητές, να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Η Κέρκυρα, ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, και εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά του ΠΑΣ, και προηγήθηκε με 2-0, χάρη σε δύο γκολ του Τουράμ, στο 13′ με κεφαλιά και στο 22′ με πλασέ.

Ο ΠΑΣ ισορρόπησε, και ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, με γκολ των Παμλίδη στο 68′ με ψηλοκρεμαστό πλασέ, και του Παπαδόπουλου στο 78′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιάκου.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα: N. Mιχαήλ, Μπουκουβάλας, Κακούμπα, Ευαγγέλου, Σιόντης, Κάστρο, Βιδάλ, Γιάκος, Κριζμάν, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.

Αναπληρωματικοί: Βενετικίδης, Νάουμετς, Γώγος, Πήλιος, Σκόνδρας, Λιάσος, Λουκίνας, Παμλίδης, Παπαδόπουλος.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Βέρτζος, Σιατραβάνης, Σπίνουλας, Κόντος, Αναστασίου, Νίκιτς, Μότα, Ιωάννου, Τουράμ, Ινάσιο.

Αναπληρωματικοί: Αθανασόπουλος, Σπ. Κρητικός, Στ. Κρητικός, Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Λινάρδος, Βίλα, Παναγιωτίδης.