Τεράστια νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις για τον Αγροτικό!

56

Το «κίτρινο υποβρύχιο» πέρασε και από το Νησί και συνεχίζει να ανεβαίνει στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας. Αγροτικός Καστρίτσας λοιπόν επικράτησε του Αετού Νήσου με 2-3 σε ένα επεισοδιακό ματς και μάλιστα στις καθυστερήσεις!!!

Σε ένα παιχνιδι που δεν ήταν για καρδιακούς, το Νησί ξεκίνησε καλα την αναμέτρηση σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες. Στο 9΄ ο Γκόντζος βρέθηκε τετ α τετ από τον Σαραλιώτη έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γιωτίτσας εκτέλεσε φάουλ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια. Στο 23΄ ο Γκόντζος μπήκε από τα αριστερά στην μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ αλλά ο Σαραλιώτης έδιωξε σε κόρνερ. Μέχρι που φτάσαμε στο 38΄ όταν ο Μπίλης εκτέλεσε φάουλ ο Σαραλιώτης προσπάθησε να διώξει άθελά του όμως , γύρισε την φορά της μπάλας προς τα πίσω και την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στην επανάληψη και πάλι το Νησί προσπάθησε να επιβάλλει το ρυθμό του και στο 49΄ ο Στογιαννης έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Η Καστρίτσας προσπάθησε και έφτανε πλέον πιο εύκολά στην αντίπαλη περιοχή και στο 69΄ ο Κατζιώτης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Στο 76΄ έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Γιωτίτσας εκτέλεσε κόρνερ και ο Κατζιώτης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 1-1.

Στο 80΄ ο Μπίλης μέσα στην περιοχή δέχτηκε το μαρκάρισμα με τον διαιτητή Τασιούλα να δίνει εσφαλμένα πέναλτι. Ο «παθών» το εκτέλεσε κάνοντας το 2-1. Στο 82΄ ο Πότσης έκανε το γυριστό σουτ με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια. Στο 85΄ ο διαιτητής Τασιούλας απέβαλε τον Γιάννη Καραφέρη για έντονη διαμαρτυρία.

Η Καστρίτσα προσπάθησε και έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι και στο 90+3 ο Πότσης εκτέλεσε φάουλ στον άξονα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2-2. Όμως υπήρχαν και άλλες καθυστερήσεις και στο 90+6 ο Μπισέλας δέχτηκε την πάσα μέσα στην περιοχή έκανε το πλασέ και διαμόρφωσε το τελικο 2-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Διαιτησία: Τασιούλας (Αλεξίου, Γιώτης)

Νησί: Γκάμας, Στραγάλης, Γρίβας, Κοτσίνας, Κατσένος, Στογιαννης (70΄ Λάππας), Μάτσιας, Κονδύλης (54΄ Βλαχιώτης (81΄ Στασινός), Γκόντζος, Μάτσιας Α., Μπίλης (86΄ Σπαθάρης)

Καστρίτσα: Σαραλιώτης, Δοβανάς (46΄ Χατζόπουλος), Ρίζος (82΄Τσιάκος), Γιωτίτσας, Κούτρας (67΄ Τσέλλιος), Κύρκος, Αλιγάι (46΄ Δρόσος), Μπιστιόλης, Μπισέλας, Πότσης, Κατζιώτης