Συνεχίζει ψηλά η Κράψη

14

Την 4η θέση έχει «σφιχταγκαλιάσει» ο Π.Α.Σ. Κράψης μετά και την νέα νίκη του επί της Προοδευτικής Περάματος με 1-2 στο «Γ. Πρίσκας» και έτσι ανέβηκε στους 55 βαθμούς.

Σε ένα ματς που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον η Προοδευτική μπήκε καλά και προσπάθησε να επιβάλει τον ρυθμό της.

Στο 25΄ μετά από δυνατή μπαλιά, που προσπάθησε να διώξει ο Σήτος, ο Φώτης πήρε την μπάλα και σε κενή εστία έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη η Κράψη είχε καλύτερο ρυθμό και στο 65΄ κέρδισε πέναλτι όταν, μετά από σέντρα ο 7 έκανε χέρι, με τον διαιτητή Σίσκα να υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών. Ο Σταμούλης ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-1.

Στο 72΄ και πάλι ο Σταμούλης είχε δοκάρι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Παράσχη.

Τελικά στην εκπνοή του αγώνα, η ομάδα του Χρήστου Αγγέλη κατάφερε να γυρίσει «τούμπα» το ματς όταν ο Σταμούλης έκανε τη σέντρα και ο Καρτάλης σε κενό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτησία: Σίσκας (Αρβανίτης, Νίκου-Στήλου)

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ