Σταθερά 3η η Θύελλα

14

Σταθερή στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε η Θύελλα Κατσικάς μετά την νίκη της επί του Περάματος με 3-1.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38΄ με κεφαλιά του Διαμάντη, έπειτα από κόρνερ του Τσακανίκα.

Στο 43΄ ο Γιαννάκης σέντραρε και ο Γούλας Γ. από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι είχαν διπλή ευκαιρία με τους Διαμάντη και Τάτση, αλλά ο Μάντζιος είπε «όχι».

Στο 60΄ ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Γιαννάκης γι το 2-1.

Τέσσερα λεπτά μετά, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Θύελλας, ο Αντωνίου με πλασέ έγραψε το τελικό 3-1. Στη συνέχεια ο ίδιος παίκτης είχε κι άλλη ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ, όπως κι ο Μπελεβέτης με πλασέ.

Διαιτησία: Τζόβας (Γεωργίου, Κυριαζή)

Κατσικά: Μάντζιος, Νικολάου (83΄ Μαρούλης), Μάντζιος (57΄ Παπαβασιλείου), Βαρτζιώτης, Καλογερόπουλος (80΄ Νικοκάβουρας), Γούλας Γ., Γούλας Ν., Τάτσης, Γιαννάκης, Μπελεβέτης, Αντωνίου

Πέραμα: Οικονόμου, Τσακανίκας Β., Κουκοδήμος, Συμεωνίδης, Λισγάρας, Διαμάντης, Τσακανέλης (65΄ Σταματ΄’οπουλος), Τσακανίκας Ι., Τάτσης, Ζήσης, Οικονόμου.

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα, της 27ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ