Νίκη με ανατροπή για την Α.Ε.Μ.

8

Νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Α.Ε.Μ. που επικράτησε με 1-2 μέσα στα Πράμαντα της τοπικής Α.Ε.Π.

Με αυτή τη νίκη η Α.Ε.Μ. έφτασε τους 22 βαθμούς και κατάφερε να πλησιάσει στην κορυφή στους 4 Βαθμούς. Το ματς ξεκίνησε ευνοϊκά για τους γηπεδούχους που είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Κώστα Γεωργάκη είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 20΄ με τον Λιανό ενώ στο 28΄ ο Μπάφας εκτέλεσε κόρνερ, έδιωξαν οι της Α.Ε.Μ. και στην επαναφορά ο Λιανός στόπαρε και με σουτ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι οπισθοχώρησαν και έδωσαν χώρο στην ομάδα του Γιώργου Θρασκιά η οποία το εκμεταλλεύτηκε πλήρως. Αν και άργησε στο 78΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σιουκουλάνη με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Τότσικας έβγαλε κάθετη στον Ναυρόζογλου Γ. εκείνος βρέθηκε τετ α τετ απέναντι από τον τερματοφύλακα και με «σκαφτό» πλασέ έκανε το 1-2.

Διαιτησία: Μάντζιος (Αρβανίτης, Κάσσος)
Πράμαντα: Μίσσας, Μαραγκός, Μπούτζας, Ζάννης, Μωραϊτης, Μασούρας, Μπάφας (78΄ Χαρατσης), Τσάντας, Ορφανός, Λιόντος, Λιανός (55΄ Τζώρτζατος)
Α.Ε.Μ.: Νάκος, Λάγκας, Ντάφλος (46΄ Σιουκουλάνη), Μπαλαντάνης Κ. (56΄ Ναυρόζογλου Ι.), Ναυρόζογλου Α., Ανανιάδης, Κοτσώνης, Μπαλαντάνης Ν., Ναυρόζογλου Γ., Ναβρούζογλου (70΄ Β.Βασιλειάδης), Τότσικας.