Με ντέρμπυ από τα παλιά η Α’ Κατηγορία

46

Με ένα ντέρμπυ που θυμίζει ένδοξες μέρες του παρελθόντος, συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, αφού η Ανατολή υποδέχεται τη Θύελλα Κατσικά.

Σε άλλα ματς της Α’ Κατηγορίας, τα Πράμαντα υποδέχονται τον Αγροτικό Αστέρα και θέλουν να δείξουν ότι η νίκη τους στην πρεμιέρα επί της Προοδευτικής στο Πέραμα δεν ήταν τυχαία, ενώ ο ενισχυμένος Αγροτικός Καστρίτσας υποδέχεται τον Κένταυρο Μουσιωτίτσας.

Συντοπτικά το πρόγραμμα της Α’ και Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για το προσεχές Σαββατοκύριακο, έχει ως εξής

Α’ Κατηγορία, 2η αγωνιστική:

Σάββατο:

Πίνδος Κόνιτσας – Χουλιαράδες:                                     17:30

Π.Α.Ο. Κουτσελιού – Π.Α.Σ. Κράψης:                                    »

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Ζωοδόχος:                                             »

Κυριακή:                                                                            »

Ανατολή – Θύελλα Κατσικά:                                           17:30

Αγροτικός Καστρίτσας – Κένταυρος Μουσιωτίτσας:             »

Μικρασιάτες – Προοδευτική Περάματος:                             »

Πράμαντα – Αγροτικός Αστήρ Άνω Καλαμά:                        »

Αετός Νήσου – Θύελλα Ελεούσας:                                     »

Της πάει αυτό το γήπεδο…

 

B’ Kατηγορία, Α’ Όμιλος, 2η αγωνιστική:

Σάββατο:

Κληματιά – Αστήρ Αμφιθέας:                              17:30

Δόξα Αναργύρων – Π.Α.Σ. Αγ. Μαρίνας:                 »

Αλμυρός Βουνοπλαγιάς – Π.Α.Ο. Κρύας:                 »

Αετός Πρωτόπαππας – Λαψίστα:                             »

Κυριακή:

A.Π.Ο.Ε.Λ. – Σταυράκι:                                                     17:30

Πανζαγορισιακός – Πωγωνάτος:                                           »

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου – Πασσαρών Ροδοτοπίου:         »

Π.Α.Σ. Περίβλεπτος – Αμπελόκηποι:                                      »

Στα πλέι-όφς ο Βοτανικός, "σκάλωσαν" οι Πηγές

 

 B’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 2η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Κάστρο – Αναγέννηση Ελληνικού:          17:00

Ρόνα Ανηλίου – Ολυμπιακός Βοτανικού:            17:30

Αετός Χαροκοπίου – Ραφταναίοι:                           »

Αετός Αετορράχης – Κοσμηρά:                        19:00

Κυριακή:

Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου – Παντελεήμων Δροσοχωρίου:    17:30

Τιτάν Λογγάδων – Δαφνούλα:                                             »

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Κραψήτες-Καππαδόκες:                 »

Α.Ε. Πλατανιάς – Α.Ο. Κόντσικας:                                        »