Ματς-παγίδες για τους πρωτοπόρους

19

Χωρίς το μεγάλο ντέρμπυ, αλλά με ματς-παγίδες για τους πρωτοπόρους, συνεχίζεται και αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ.

Η πρωτοπόρος Θύελλα Ελεούσας, δοκιμάζεκαι και αυτή την αγωνιστική εκτός έδρας, με τους Χουλιαράδες. Η Θύελλα Κατσικά θα προσπαθήσει να περάσει χωρίς απώλειες από το γειτονική Καστρίτσα, ενώ ο ΠΑΣ Κράψης αντιμετωπίζει (και αυτός εκτός έδρας) τους Μικρασιάτες.

Εκτός έδρας δοκιμασία και για τον Αγροτικό Αστέρα, που θα ταξιδέψει στο Νησδί, για ν’αντιμετωπίσει τον τοπικό Αετό.

Ματς-παγίδες για τους πρωτοπόρους

Το πρόγραμμα της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας για τις 10 και 11 Νοέμβρη, έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία, 9η αγωνιστική:

Σάββατο:

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Προοδευτική Περάματος:  15:00

Χουλιαράδες – Θύελλα Ελεούσας:                 17:15

Κυριακή:

Αετός Νήσου – Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά:      15:00

Πράμαντα – Ζωοδόχος:                                    »

Αγροτικός Καστρίτσας – Θύελλα Ελεούσας:       »

Ανατολή – Πίνδος Κόνιτσας:                              »

Α.Ε. Μικρασιατών – Π.Α.Σ. Κράψης:               17:15

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Εκτός έδρας η Ελεούσα

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 9η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αστήρ Αμφιθέας – Αμπελόκηποι:                 15:00

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου – Λαψίστα:          »

Δόξα Αναργύρων – Σταυράκι:                        »

Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Κληματιά:                                   »

Κυριακή:

Π.Α.Σ. Περίβλεπτος – Πασσαρών Ροδοτοπίου:   15:00

Αετός Πρωτόπαππας – Π.Α.Ο. Κρύας:                    »

Π.Α.Σ. Αλμυρός – Πωγωνάτος:                             »

Πανζαγορισιακός – Π.Α.Σ. Αγίας Μαρίνας:              »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Νίκες για Αμφιθέα, Πρωτόπαππα

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 9η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αετός Χαροκοπίου – Αναγέννηση Ελληνικού:  15:00

Κυριακή:

Παντελεήμων Δροσοχωρίου – Ραφταναίοι:      15:00

Π.Α.Σ. Κάστρο – Κοσμηρά:                                  »

Πλατανιά – Κραψήτες-Καππαδόκες:                      »

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Δαφνούλα:                    »

Τιτάν Λογγάδων – Ολυμπιακός Βοτανικού:           »

Ρόνα Ανηλίου – Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου:              »

Αετός Αετορράχης – Κόντσικα:                       18:00

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Εκτός έδρας η Ελεούσα

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 6η αγωνιστική:

Κυριακή:

Δαβάκης – Απείθαρχος:                               12:00

Α.Ε. Καμποχωρίων – Φλόγα Πετσαλίου:            »

Ατρόμητος – Ζίτσα:                                          »

Νεοχωρόπουλο – Π.Α.Ο. Κόνιτσας:                   »

Μαχητής Ιωαννίνων – Ζίτσα:                       15:00

Π.Α.Ο. Πεντέλης – Ηπειρωτικός Μαρμάρων: 19:30

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 6η αγωνιστική:

Σάββατο:

Αετός Μ. Περιστερίου – Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης:     17:00

Κυριακή:

Xρυσοβίτσα – Επισκοπικό:                                15:00

Α.Ο. Αμέρου Μηλέας – Πύρρος Βοτονοσίου:         »

Μουζακαίοι – Αχέρων Ρωμανού:                           »

Α.Ε. Γιάννενα – Σταυραετός Συρράκου:                »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας