Κέρδισαν για το γόητρο!!!

13

Σε ένα παιχνίδι όπου το γόητρο μετρούσε περισσότερο η Α.Ε. Χουλιαράδων νίκησε στο γήπεδο της Κατσικάς την τοπική Θύελλα με 0-1 και ανέβηκε στους 33 βαθμούς.

Όσοι παρακολούθησαν το παιχνίδι είναι σίγουρο ότι θα το ξεχάσουν πολύ γρήγορα καθώς είχε ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες, ενώ από το γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο υπήρξαν και δυο δοκάρια!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες έφτασαν ελάχιστα μπροστά στις δυο εστίες. Συγκεκριμένα στο 22΄ ο Γιαννάκης έκανε σέντρα σουτ και έδιωξε ο Μαργωμένος ενώ στο 34΄ μετά από κόρνερ του Τσάμου ο Τσουμάνης έκανε το γυριστό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 42΄ ήταν η καλύτερη φάση του πρώτου μέρους όταν στο 42΄ ο Γρίβας σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά έδιωξε ο Τσακτσίρας με υπερένταση.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερο την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 66΄απείλησαν με τον Τσάμο, ενώ στο 71΄ μπήκε το νικητήριο γκολ όταν μετά από φάση διαρκείας ο Κακαράντζας έκανε το διαγώνιο πλασέ από δεξιά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στο 77΄ ο ίδιος παίκτης είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στους γηπεδούχους οι οποίοι δημιούργησαν δυο ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Καλύτερη αυτών ήταν στο 83΄ όταν ο Γιαννάκης σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι ενώ στο 87΄ το σουτ του Μπίνα πέρασε άουτ.

Διαιτησία: Τασιούλας (Αγόρας, Γκανάτσιου)

Κατσικά: Τσακτσίρας, Λισγάρας, Παππάς, Βαρτζιώτης, Καλογερόπουλος, Παπαβασιλείου (58΄ Μπίνας), Γούλας Γ., Τάτσης, Αντωνίου (55΄λτρ. Μπελεβέτης), Γούλας Ν., Γιαννάκης.

Χουλιαράδες: Μαργωμένος, Τσακμάκης, Κρανάς, Τσουμάνης, Μιχάλης, Τσάμος (72΄ Τραουδάρας), Γεράσης, Λάμπρου, Γκόλιας, Γρίβας (84΄ Σκλιβανίτης), Λώλης (60΄ Κακαράντζας (90+ Ηλίας).

Μιχάλης Τσάγκας

Δείτε ΕΔΩ τα σημερινά αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ