Καραδοκούν εμπόδια για τους πρωτοπόρους

22

Με την 18η αγωνιστική συνεχίζεται και αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, και για τους πρωτοπόρους, καραδοκούν εμπόδια.

Η Ανατολή υποδέχεται τον ΠΑΣ Κράψης, ενώ Θύελλα Ελεούσας και Αγροτικός Αστέρας, καλούνται να ξεπεράσουν χωρίς απώλειες τα εκτός έδρας ματς απέναντι σε Μέτσοβο (στο γήπεδο της Κοσμηράς), και Α.Ε. Μικρασιατών αντίστοιχα.

Εντός έδρας αποστολή έχει η Θύελλα Κατσικά, που υποδέχεται τους Χουλιαράδες.

Το πρόγραμμα της Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, για τις 9 και 10 Φλεβάρη, έχει ως εξής:

Καραδοκούν εμπόδια για τους πρωτοπόρους

Α’ Κατηγορία, 18η αγωνιστική:

Σάββατο:

Θύελλα Κατσικά – Χουλιαράδες:                                  15:30

Ανατολή – Π.Α.Σ. Κράψης:                                               »

Αγροτικός Καστρίτσας – Προοδευτική Περάματος:            »

Π.Α.Σ. Μέτσοβο – Θύελλα Ελεούσας:                               »

Κυριακή:

Αετός Νήσου – Πράμαντα:                                       15:00

Π.Α.Ο. Κουτσελιού – Ζωοδόχος:                             15:30

Α.Ε. Μικρασιατών – Αγρ. Αστήρ Άνω Καλαμά:               »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Δεσπόζει το ντέρμπυ στον Παρακάλαμο

Β’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 18η αγωνιστική:

Σάββατο:

Σταυράκι – Αστήρ Αμφιθέας:            15:30

Κληματιά – Π.Α.Σ. Αγίας Μαρίνας:         »

Δόξα Αναργύρων – Π.Α.Ο. Κρύας:       »

Κυριακή:

Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Πωγωνάτος:                                            15:30

Πανζαγορισιακός – Λαψίστα:                                             »

Αλμυρός Βουνοπλαγιάς – Πασσαρών Ροδοτοπίου:             »

Αετός Πρωτόπαππας – Αμπελόκηποι:                                 »

Π.Α.Σ. Περίβλεπτος – Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου:            »

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α΄Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Στην Κατσικά, το επίκεντρο του ενδιαφέροντος

Β’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 18η αγωνιστική:

Σάββατο:

Τιτάν Λογγάδων – Α.Ο. Κόντσικας:     15:30

Π.Α.Σ. Πηγών Λούρου – Κοσμηρά:         »

Αετός Χαροκοπίου – Π.Α.Σ. Κάστρου:     »

Κυριακή:

Ολυμπιακός Βοτανικού – Παντελεήμων Δροσοχωρίου:   12:00

Πλατανιά – Αναγέννηση Ελληνικού:                               13:00

Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου – Δαφνούλα:                             15:30

Ρόνα Ανηλίου – Κραψήτες-Καππαδόκες:                             »

Αετός Αετορράχης – Ραφταναίοι:                                   18:00

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας

Δεν άλλαξε η κατάσταση στην κορυφή

Γ’ Κατηγορία, Α’ Όμιλος, 14η αγωνιστική:

Σάββατο:

Απείθαρχος – Φλόγα Πετσαλίου:   15:30

Κυριακή:

Μαχητής Ιωαννίνων – Π.Α.Σ. Ατρόμητος:    12:00

Ρίζα – Νεοχωρόπουλο:                               15:30

Π.Α.Ο. Πεντέλης – Καμποχώρια:                      »

Δαβάκης – Π.Α.Ο. Κόνιτσας:                            »

Ηπειρωτικός Μαρμάρων – Ζίτσα:                17:30

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Γ’ Κατηγορία, Β’ Όμιλος, 14η αγωνιστική:

Σάββατο:

Πύρρος Μπιζανίου – Μουζακαίοι:  17:15

Επισκοπικό – Αχέρων Ρωμανού:   17:30

Κυριακή:

Χρυσοβίτσα – Αετός Μ. Περιστερίου:               12:00

Πύρρος Βοτονοσίου – Π.Α.Ο. Ηλιόκαλης:        15:00

Α.Ο. Αμέρου Μηλέας – Σταυραετός Συρράκου: 15:30

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας