Έβγαλε το τόξο… ο Βέλιτς!!!

28

Ένα γκολ ήταν αρκετό για την Ελεούσα που επικράτησε στην Κόνιτσα της Πίνδου με 0-1 και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας.

Η Ελεούσα μπήκε δυνατά θέλοντας να διεκδικήσει την νίκη από τα πρώτα λεπτά και το κατάφερε όταν στο 5΄ ο Νάκος έβγαλε κάθετη στον Βελτσίστα και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-1.
Από εκεί και μετά η Κόνιτσα προσπάθησε να ισοφαρίσει με ευκαιρίες που έχασαν Κίτσος και Δημόπουλος ενώ η Ελεούσα με τους Νάκο και Βελτσίστα. Στην επανάληψη έγινε μέτριο παιχνίδι με την αποβολή του Μήτσου στο 61΄ να επηρεάζει την Κόνιτσα που έπαιζε με δέκα παίκτες και την Ελεούσα να έχει χώρο χάνοντας κάποιες ευκαιρίες ακόμα με τους Νάκο και Βελτσίστα.
Διαιτησία: Νέος (Κόλλιας, Παπαδόπουλος)
Κόνιτσα: Χατζηρούμπης, Ράγγας *46΄ Βλάχος), Ρούστα, Σπανός Α., Σπανός Χ., Μήτσος, Κίτσος, Χαλούλος, Σπανός Δ. (46΄ Πούλιος), Δημόπουλος, Τσαλιαμάνης (66΄ Διαμάντης)
Ελεούσα: Γεωλδάσης, Πέτσιος, Πότσης Γ., Τζούρμανας, Οικονόμου, Πότσης Θ., Σοκορέλης (75΄ Γιώτης), Πεπόνης, Βελτσίστας (90΄ Τσίκας), Νάκος Καλές.