Δύσκολα έβαλαν οι Αμπελόκηποι στο Ροδοτόπι

24

• Σημαντική απώλεια βαθμών από την ουραγό ομάδα της πρώτης ερασιτεχνικής κατηγορίας, Hall of Brands, γνώρισε νωρίτερα το Ροδοτόπι, που στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής ήρθε ισόπαλο 1-1 με τους Αμπελόκηπους.

Ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο διεξήχθη στο γήπεδο της Λιμνοπούλας, χωρίς φάσεις και
    γκολ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν όμως τον έλεγχο του παιχνιδιού.
    Στο δεύτερο 45λεπτο ο Πασσαρών μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι και
    ευτύχησε να ανοίξει πρώτος το σκορ. Οι γηπεδούχοι όμως πάλεψαν το παιχνίδι, έβγαλαν
    ψυχή και έφτασαν γρήγορα στην ισοφάριση. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν
    και σε ένα δεύτερο τέρμα, έχοντας εκ νέου δοκάρι αλλά και δύο ακυρωθέντα γκολ, όμως η λήξη της αναμέτρησης βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες.
    Με 10 παίκτες έμειναν οι γηπεδούχοι προς το τέλος του παιχνιδιού, μετά την αποβολή του
    Κατσάνου, ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων γύρω στο 56’ αποβλήθηκε από τον πάγκο για διαμαρτυρίες, ο προπονητής του Ροδοτοπίου.
    ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:
    11’ Ο Πάικας εκτελεί από δεξιά το φάουλ, ο Καλογιάνννης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα
    φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
    40’ Δυνατό σουτ του Ρόγκα, η μπάλα παίρνει φάλτσα και φεύγει έξω.
    46’ Ο Ρόγκας σουτάρει από κοντά, βγάζει ο Τόμπρας.
    63’ Ασθενές πλασέ του Τσιλοτάι από κοντινή θέση, η μπάλα βρίσκει το δοκάρι.
    65’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Οικονόμου γίνεται αποδέκτης κάθετης πάσας συμπαίκτη του και με
    ψηλοκρεμαστό σουτ, περνάει τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ.
    68’ ΓΚΟΟΟΛ! Ο Γκούντας εκτελεί φάουλ, ο Τούσης από πλάγια θέση παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 1-1 για τους Αμπελόκηπους.
    74’ «Βολίδα» του Καλογιάννη, θεαματική απόκρουση από τον Τόμπρα.
    78’ Κεφαλιά του Πάικα, η μπάλα βρίσκει το δοκάρι.
    ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
    Α.Ο. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ: Τόμπρας, Μαρκούλας, Κατσάνος, Βασιλάκης (46’ Λιπιώτης), Τσάνιος, Γιάτσος, Θεοδώρου, Τόμτσος, Τούσης, Λόκας (66’ Τσιούρης, 93’ Βύζας), Γκούντας (83’ )
    ΠΑΣΣΑΡΩΝ ΡΟΔΟΤ.: Σταυρόπουλος, Καλογιάννης (89’ Ταμούρας), Ζητούνης, Καραγιάννης, Πάικας, Παπάζης (72’ Φειζουλά), Τσιλοτάι, Ρόγκας, Οικονόμου, Τσόκρης, Σόφιας (82’ Αβντιλάι)
  • Διαιτησία: Τζόβας (Διαμάντης, Πολίτης)