Την πρώτη τους νίκη «γεύτηκαν» οι γυναίκες του Περάματος

28
  • Την πρώτη τους νίκη «γεύτηκαν» οι γυναίκες του Περάματος.

Η Προοδευτική Περάματος ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια στο ντέρμπι ουραγών, που έληξε
    νωρίτερα στο αθλητικό κέντρο Epirus, καθώς οι γηπεδούχες για την 6η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας επικράτησαν του Εργοτέλη με 2-0.
    Δύο πρόσωπα παρουσίασαν στον αγωνιστικό χώρο οι γυναίκες του Περάματος, καθώς ήταν καλύτερες στο πρώτο ημίχρονο σε ένα γενικά δυνατό παιχνίδι, με την Βοίλα να δίνει με ένα πολύ όμορφο τέρμα προβάδισμα στην ομάδα της.
    Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι Κρητικές άρχισαν να πιέζουν, προκειμένου να φτάσουν στην ισοφάριση, διατηρώντας αυτήν την υπεροχή σε όλο το δεύτερο 45λεπτο.
    Το σύνολο του Β. Καλτσή αποδείχθηκε όμως πιο ουσιαστικό και με ένα δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.
    Φιλμ αγώνα:
    5’ Εκτέλεση φάουλ από την Βοίλα, αποκρούει η τερματοφύλακας, η μπάλα βρίσκει το
    οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά σουτ από κοντά της Μπάσκα, μπλοκάρει η Λιατίφη.
    23’ Η Βοίλα σουτάρει, αποκρούει αρχικά η τερματοφύλακας και στην επαναφορά η
    Μιχαηλίδου Ε. σουτάρει, αποκρούει εκ νέου η Λιατίφη.
    24’ ΓΚΟΟΟΛ: Η Βοίλα δοκιμάζει δυνατό μακρινό σουτ και πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο
    τέρμα!
    25’ Η Σκούρου μεταβιβάζει στην Βοίλα, η δεύτερη σουτάρει από πλάγια θέση, απόκρουση
    της τερματοφύλακα.
    27’ Ασθενές σουτ της Δρακωνάκη, η μπάλα περνάει παράλληλα από το τέρμα.
    40’ Γυριστή κεφαλιά της Παπαδημητρίου, αποκρούει εύκολα η Λιατίφη.
    63’ Η Φουκάκη σουτάρει δυνατά, η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
    92’ ΓΚΟΟΟΛ! Η Μπάσκα με ψηλοκρεμαστό σουτ «γράφει» το τελικό 2-0!
    Προοδευτική Περάματος: Συμεωνίδη, Γιωτίτσα(69’ Γιωτίτσα) Αρσένη, Σκούρου, Νικοπούλου, Παπαδημητρίου ,Μπάσκα, Υφαντή, Ντόκου(85’ Νικολάου), Μιχαηλίδου Ε.(65’
    Ράπτη) Βοίλα
    Εργοτέλης: Λιατίφη, Κοτσάκι, Τσώνη, Ξέρα, Πασχάκη, Δρακωνάκη, Χαριτάκη(86’ Ηλιάκη),
    Καμαρίτη, Φουκάκη, Σαμιωτάκη, Δρακογιαννάκη.
    Διαιτησία: Τζάμος (Πρέσπαρης, Τριανταφυλλίδης)